Zabiegi

Całay  zabieg przeprowadzany jest w narkozie. Oczywiście są dwa rodzaje endoprotez stawu barkowego : Całkowita  - tz. główka kości ramiennej i panewka łopatki zostaje wymieniona całk... wiecej »

Pacjenta układa się na zdrowym biodrze lub na plecach.Podczas zabiegu alloplastyki zamienia się zużytą głowę kości udowej metalową lub ceramiczną kulą osadzoną na trzpieniu, podczas gdy panewka zostaj... wiecej »

Rodzaj zabiegu operacyjnego ustala się na podstawie deformacji, wieku ,płci i oczekiwań pacjenta. Korekcja palucha koślawego wykonywana jest na bloku operacyjnymi nie polega tylko na ścięciu nadmiaru ... wiecej »

Artroskopia diagnostyczna

Odwiedzin: 25020

Artroskopie przeprowadza się na sali operacyjnej, pacjent układany jest w pozycji wygodnej do wziernikowania stawu. Skóra w miejscu przeprowadzanego badania przemywana jest środkiem dezynfekują... wiecej »

Polega ona na wprowadzeniu w znieczuleniu miejscowym długiej igły do przestrzeni międzykręgowej, a następnie wprowadzeniu poprzez jej światło cieńkiego drucika, który jest podłączany do p... wiecej »

 Pacjent układany jest w pozycji leżącej, dogodnej dla wziernikowania stawu, np. przy wziernikowaniu stawu kolanowego kończyna jest nieco uniesiona i zgięta w stawie. Powierzchnia sk&oac... wiecej »