Inlay - uzupełnienie ubytków zębów koronami
Opis zabiegu

Wykonanie wkładu koronowego odbywa się na dwóch wizytach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny - odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz opracowuje ząb podobnie jak pod klasyczne wypełnienie (plombę) z zachowaniem zasady, iż dno ubytku nie może być szersze niż jego wlot. Następnie pobierany jest wycisk celem wykonania modelu na którym w laboratorium protetycznym zostanie wykonany wkład. Lekarz pobiera również wycisk zębów przeciwstawnych i dobiera kolor. Opracowany ząb zostaje zabezpieczony opatrunkiem tymczasowym do następnej wizyty, która odbywa się zwykle za 2-3 dni i wtedy następuje osadzanie wkładu w ubytku przy pomocy specjalnego cementu.

 

Odzwiedzin: 28063

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Zabieg inlay jest wskazany przede wszystkim przy znacznej utracie tkanki zęba trzonowego lub przedtrzonowego. Zastosowanie tego typu wkładu koronowego jest odbudowa miejsc stycznych z zębem sąsiednim. Użycie w takich przypadkach plomby nie dałoby zadowalających efektów leczniczych i estetycznych.Korony te wykonane sa z materiału kompozytowego lub porcelany. Są szczególnie polecane do zębów bocznych ze względu na dużą wytrzymałość.

icon

Przygotowanie

Stomatolog przygotowuje leczonego zęba standardowo jak przy klasycznym wypełnieniu.

icon

Przeciwskazania

Wkłady inlay nie powinny być stosowane : - jeśli u pacjenta występuje bardzo duża skłonność do próchnicy - jeśli ząb był leczony kanałowo.

icon

Badania do zabiegu

Nie potrzebne.

icon

Rodzaj znieczulenia

Znieczulenie miejscowe.

icon

Czas trwania zabiegu

Cały zabieg z wyciskiem przeprowadzany jest na dwóch wizytach.

icon

Objawy po zabiegu

Jak najbardziej pozytywne. Żadnych efektów ubocznych, pacjent może wrócic bezpośrednio do codziennych spraw.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Pacjent nie odczuwa wogóle żadnego dyskomfortu.

icon

Możliwe powikłania

Brak.

icon

Czas w klinice/absencja

Około dwie wizyty.

icon

Efekty zabiegu

- wkład inlay jest perfekcyjnie dopasowywany do ubytku - wkład inlay pasuje kolorem, konturem do zębów otaczających. wkład inlay ma wiele zalet. Jest trwały, estetyczny i odporny na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

icon

Orientacyjna cena

około 400 zł.

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »