Mosty protetyczne
Opis zabiegu

Stomatolog szlifuje zęby filarowe pod korony protetyczne. Szlifowanie polega na zmniejszeniu zębów , aby zrobić miejsce na koronę protetyczną. Szlifowanie odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Po oszlifowaniu stomatolog pobiera wycisk protetyczny, który trafia do laboratorium protetycznego. Na oszlifowane zęby nakładane jest uzupełnienie tymczasowe.Ważne jest również aby dobrać odpowiedni koloru mostu. Stomatolog pomaga pacjentowi w doborze , ale ostanie słowo należy do pacjenta. Na kolejnej wizycie lekarz dentysta najpierw przymierza most protetyczny , czy jest dobrze dopasowany, również pacjent  ocenia komfort użytkowania, a tak że kolor i kształt. Jeśli wszystko jest dobrze stomatolog zabiera sie za cementowanie na stałe. Przy rozleglejszym leczeniu protetycznym stosuje sie tymczasowe cementowanie, aby pacjent mógł zgłosić ewentualne uwagi.

Odzwiedzin: 28861

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Mosty protetyczne pozwalaja na odbudowę zębów wykorzystując pozostałe własne zęby pacjenta. Rodzaje mostów protetycznych : - Most pełnoceramiczny - Most złoty z koronami porcelanowymi - Most metalowy z koronami porcelanowymi

icon

Przygotowanie

Na pierwszej wizycie stomatolog ocenia jakośc zębów filarowych, pod względem wytrzymałości. Jeśli ząb jest zniszczony lub po leczeniu kanałowym , stomatolog moze przeprowadzić włożenie wkładu , zwanego sztyftem. Natomiast jeśli zęby filarowe sa krzywe , należy doprowadzić do równoległości, bo tylko wtedy można na nie wprowadzić mosty protetyczne.

icon

Przeciwskazania

Brak zębów filarowych.

icon

Badania do zabiegu

Zdjęcie RTG.

icon

Rodzaj znieczulenia

Znieczulenie miejscowe.

icon

Czas trwania zabiegu

Mosty protetyczne montowane są na jednej wizycie.

icon

Objawy po zabiegu

- lekki dyskomfort - możliwośc delikatnego ucisku. który zanika

icon

Przebieg rekonwalescencji

Oczywiście pacjent musi uważac na twarde jedzenie

icon

Możliwe powikłania

Brak.

icon

Czas w klinice/absencja

Dwie - trzy wizyty

icon

Efekty zabiegu

Wielka radośc , że znów można uśmiechać się .

icon

Orientacyjna cena

Najtańsz 300 - 500 zł, najdroższy 1500 - 2000 zł

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »