Implanty - ogólna charakterystyka
Opis zabiegu

Chirurg implantolog specjalnym wiertłem rozwierca w kości szczękowej miejsce, gdzie następnie wprowadza implant. Po sprawdzeniu wszczepu chirurg zaszywa ranę . Wszystkie implanty umieszczane w kości zostają zasłonięte błoną śluzową i są nie widoczne. Na czas gojenia się pacjent użytkuje protezę tymczasową. Po 14 dniach następuje zdjęcie szwów. Po wszczepieniu implantów rozpoczyna się proces zwany osteointegracją tzn. gojenie się tkanki kostnej wokół implantu. Cały proces osteointegracji trwa około od 3 - 6 miesięcy. Po tym czasie , następuje odsłonięcie implantu, w znieczuleniu miejscowym chirurg implantolog nacina błonę śluzową nad implantem i wkręca tzw. śrubę gojącą. Okres gojenia po odsłonięciu implanta trwa około 14 dni. Śruba gojąca ułatwia gojenie się błony śluzowej wokół implantu ,jak również modeluje kształt dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Na wizycie pobiera się wycisk protetyczny i ustala się kolor przyszłej korony. W laboratorium protetycznym wykonuje się dwa elementy. Pierwszy to łącznik - jest to część łącząca się bezpośrednio z implantem. Drugi element to korona protetyczna ( porcelanowa ) . Leczenie protetyczne obejmuję od 2 - 3 wizyt, pomiędzy wizytami pacjent w dalszym ciągu użytkuje uzupełnienie tymczasowe. Na ostatniej wizycie lekarz przykręca łącznik do implantu , następnie mocuje koronę protetyczną.  

Odzwiedzin: 27691

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Implanty stosowane są w przypadku utraty całego zęba lub wszystkich zębów celem ich odtworzenia.

icon

Przygotowanie

W pierwszym etapie leczenia odbywa się wizyta u implantologa ,który przeprowadza badanie stomatologiczne. Lekarz na konsultacji wypytuje pacjenta o jego ogólny stan zdrowia, przebyte choroby oraz przyjmowane leki.Na pierwszej wizycie lekarz wyjaśnia i odpowiada na wszystkie pytania pacjenta dotyczące całego leczenia implantologicznego. Po badaniu stomatologicznym implantolog ,może określić stan i ilość kości, które pozwolą na umieszczenie implantu. U osób , które nie mają zębów już dłuższy czas dochodzi do zanikania kości ,ale i wtedy współczesna medycyna pozwala na odbudowę utraconej kości. Wtedy zabieg wszczepienia implantu poprzedzony jest zabiegiem : - Sterowania regeneracją kości - Podniesienie dna zatoki szczękowej

icon

Przeciwskazania

Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego : - Ciężkie choroby : ( Nowotwór, Alkoholizm, Cukrzyca ), Choroby psychiczne, Brak higieny jamy ustnej. - Palenie tytoniu - Choroby układu krążenia - Nie leczone wady zgryzu

icon

Badania do zabiegu

Badania ,które przeprowadza implantolog : - położenie zębów - sprawdzanie stanów zapalnych - sprawdzanie tkanek miekkich ich kolor i grubość - Sprawdzanie czy występują krwawienia z dziąseł - Sprawdzanie stan kości szczękowych - nawyki higieny jamy ustnej Ważne badanie - Zdjęcie pantomograficzne ( pantomogram ) Ważne badanie - morfologia krwi

icon

Rodzaj znieczulenia

Znieczulenie miejscowe.

icon

Czas trwania zabiegu

Trwa od pół godziny do dwóch godzin (trwanie zabiegu zależne jest od ilości wszczepianych implantów )

icon

Objawy po zabiegu

ból podczas jedzenia i czasami spuchnięta twarz te objawy znikają po około 2 tygodniach, ale czasami u nie których trwają 4 tygodnie.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Stosuję się podstawowe zabiegi higieny jamy ustnej. Raz na pół roku trzeba zgłaszać się na przegląd stomatologiczny i usuwanie kamienia nazębnego. Stosowanie nici dentystycznej.

icon

Możliwe powikłania

Zaniedbanie higieny jamy ustnej doprowadzają do poważnych konsekwencji a nawet do utraty implantu. Kamień nazębny , który zalega w okolicy implantu , może doprowadzić do zapalenia okołoimplantowego.

icon

Czas w klinice/absencja

Od 0,5 godz. - do 2 godz.

icon

Efekty zabiegu

To najlepszy sposób na odbudowę braków zębowych. Ta metoda jak na razie jest najlepsza i nie zawodna .Piękne zęby i najlepszy sposób aby uniknąć protezy zębowej.

icon

Orientacyjna cena

koszt całkowity - od 4500 zł.- jeden ząb

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »