LipoShock
Opis zabiegu

Zabieg LipoShock przeprowadzany jest w dwóch etapach:

W I etapie zabiegu wykorzystuje się fale dźwiękowe,  o wzrastającym ciśnieniu i dużej szybkości rozchodzenia się po tkance (1500 m/s). Jest to tzw. „mocne wejście”, bo fale te bezlitośnie  rozbijają  skupiska komórek tłuszczowych, czyli tzw. mikro- i makroguzy będące objawem widocznego cellulitu. To one tworzą zazwyczaj ciasny gorset, przez który trudno było samym ultradźwiękom przebić się bezpośrednio do komórek tłuszczowych i skutecznie na nie zadziałać.

Tymczasem po rozbiciu sztywnego gorsetu zastosowane w II etapie zabiegu ultradźwięki (drgania mechaniczne powyżej 20 kHz) z łatwością wprawiają w drgania błony komórek tłuszczowych, które ulegają rozpuszczeniu, a ich zawartość zostaje uwolniona i wydalona w naturalnym procesie fizjologicznym.Na zakończenie każdego zabiegu przeprowadzany jest manualny drenaż limfatyczny.Zabieg wspomaga drenaż zgromadzonych płynów, pozwalając na stymulację i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego i limfatycznego.

 

Odzwiedzin: 26496

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

LipoShock zredukuje miejscową otyłość i cellulit: - rozbija skupiska komórek tłuszczowych: mikro i makroguzy; - stymuluje mikrocyrkulację; - wspomaga prawidłowe unaczynienie i funkcjonowanie układu limfatycznego; - poprawia drenaż płynów; - powoduje resorpcję obrzęków; - przyspiesza metabolizm w tkankach; - przywraca właściwe napięcie skóry i prawidłowy stan tkanek.

icon

Przygotowanie

W celu ułatwienia odprowadzenia rozbitego tłuszczu z organizmy rekomendujemy wypicie dwóch litrów wody przed zabiegiem.Pacjent powinien mieć co najmniej 2 cm grubości tkanki tłuszczowej.

icon

Przeciwskazania

- ciąża; - niewydolność układu krążenia; - niewydolność wątroby; - niewydolność nerek; - patologie skórne; - nowotwór; - cukrzyca. Zabiegów nie wykonuje się na twarzy, szyi, kościach i piersiach oraz w rejonach występowania żylaków

icon

Badania do zabiegu

icon

Rodzaj znieczulenia

icon

Czas trwania zabiegu

około 1 godzina.

icon

Objawy po zabiegu

Po zabiegu zaleca się wypicie około dwóch litrów wody w celu odprowadzenia rozbitego tłuszczu. W trakcie zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkiego mrowienia, pieczenia lub swędzenia. Na skórze może pojawić się również lekkie zaczerwienienie.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Natychmiastowy powrót do aktywności życiowej.

icon

Możliwe powikłania

Bóle wątroby przy zbyt małej ilości przyjmowanych płynów, delikatne, drobne zasinienia, bóle mięśni przy pierwszych zabiegach(zakwasy)

icon

Czas w klinice/absencja

icon

Efekty zabiegu

Po każdym zabiegu skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, często znacznie zredukowane zostaje uczucie ociężałych nóg.Efektem działania Liposhock jest również utrata centymetrów w obwodzie ciała.Najlepsze efekty uzyskuje się przy serii zabiegów (do 10) wykonywanych nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

icon

Orientacyjna cena

1 zabieg około 700 PLN

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »