Lipoliza iniekcyjna
Opis zabiegu

Skóra do zabiegu jest dezynfekowana.  Fosfatydylocholina wstrzykiwana jest w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Dokonuje się tego za pomocą specjalnego aplikatora z cieniutkimi igłami. Substancja ta bez najmniejszego trudu przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a podana w większych ilościach doprowadza do rozerwania ich struktury. Z kolei po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.Miejsce wstrzyknięcia powinno się rozmasować co sprawi, że preparat rozmieści się równomiernie po okolicy nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zabieg lipolizy powinien być powtarzany w odstępach od 3 do 6 tygodni minimum dwa do czterech razy.

Odzwiedzin: 27936

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Lipoliza pozwala na eliminację małych, miejscowych nagromadzeń tłuszczu na twarzy i w innych rejonach ciała (brzuch, pośladki) a także znajduje zastosowanie w leczeniu tłuszczaków. Stosuje się ją u pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Najlepszym kandydatem do zabiegu jest osoba stosunkowo szczupła, z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Lipoliza nie pomoże osobom z dużą nadwagą.

icon

Przygotowanie

Przed zabiegiem lipolizy jest przeprowadzany z potencjalnym pacjentem wywiad. Osiową częścią takiego wywiadu są informacje o przebytych i ewentualnie aktualnych chorobach klienta.

icon

Przeciwskazania

ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg, nadmierna otyłość, ciężkie choroby nerek i wątroby, choroby związane z krzepliwością krwi, zaburzenia miesiączkowania, padaczka oraz alergia na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej.

icon

Badania do zabiegu

Nie potrzebne.

icon

Rodzaj znieczulenia

Miejsca zakwalifikowane do zabiegu smarowane są maścią z środkiem znieczulającym.

icon

Czas trwania zabiegu

0d 30 do 60 minut.

icon

Objawy po zabiegu

Na okolicę wstrzyknięcia preparatu należy przyłożyć zimny kompres (lód, schłodzony gel) pozwoli to na znaczne wyeliminowanie zaczerwienienia, bólu oraz obrzęku tkanki.Przez kilka dni po lipoterapii, w miejscach nią objętych, może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, obrzęk, uczucie dyskomfortu i niewielki ból, to już godzinę po zabiegu większość pacjentów wykazuje normalną aktywność fizyczną.

icon

Przebieg rekonwalescencji

W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się na ogół powtarzać lipoterapię minimum dwa, do czterech, razy w odstępach nie dłuższych jak cztery do sześciu tygodni. W celu przyspieszenie efektów kuracji, lekarze coraz częściej zalecają stosowanie specjalnego masażu próżniowego.

icon

Możliwe powikłania

Niezwykle rzadkie, aczkolwiek możliwe skutki uboczne lipoterapii iniekcyjnej: -czasowe zaburzenia krążenia, -wzrost potliwości, -uczucie bycia chorym, -krwawienia, -biegunka, -powstanie zgrubień. Ogólne ryzyko zastrzyków to możliwa infekcja oraz uszkodzenie nerwu. Zbyt duża dawka preparatu lub wstrzyknięcie go w niewłaściwe miejsce, grożą martwicą skóry.

icon

Czas w klinice/absencja

Po około 1 godzinie pacjent ,może wrócić do domu.

icon

Efekty zabiegu

Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu.Po każdym zabiegu efekt zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej można zaobserwować po 3 tygodniach od wykonania zabiegu

icon

Orientacyjna cena

1 zabieg od 300-1000 PLN

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »