Ultrashape
Opis zabiegu

Zogniskowana fala ultradźwiękowa  o odpowiednio dobranych parametrach powoduje rozbicie ścian komórek tłuszczowych.  Usuwanie uwolnionego podczas zabiegu tłuszczu  następuje w naturalnym procesie fizjologicznym. Trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych są uwalniane do płynu śródmiąższowego, skąd stopniowo transportowane są poprzez system limfatyczny oraz krwionośny do wątroby, gdzie ulegają utylizacji podczas naturalnych procesów metabolicznych. 
Proces ten trwa od 2 do 4 tygodni.  

Odzwiedzin: 25398

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

* redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach, w których trudno się jej pozbyć, * zabieg trwa krótko i nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta, * jest bezbolesny, zastępuje chirurgiczną liposukcję, * nie powoduje uszkodzeń otaczających tkanek, skóry, naczyń krwionośnych i włókien nerwowych, * nie wymaga rekonwalescencji ani konieczności pozostania w domu, * nie daje efektu jo-jo. Zabieg przeznaczony jest dla każdej kobiety i mężczyzny z lekką nadwaga (do 8 kg), które chcą usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej bez poddawania się operacji chirurgicznej. Zabieg Ultrashape można wykonać na: -ramionach, - brzuchu, - pośladkach, - udach.

icon

Przygotowanie

Dwa tygodnie przed zabiegiem Ultrashape niewskazane jest zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz witaminy E. Dwa dni przed zabiegiem należy zredukować w diecie ilość tłuszczów i węglowodanów.

icon

Przeciwskazania

* ciąża i okres karmienia piersią * dziedziczne choroby metaboliczne (cukrzyca) * stymulator serca * zła krzepliwość krwi * nosicielstwo HIV * przepuklina brzuszna * A-hepatis * zażywanie aspiryny lub niesterydowych środków zapalnych w okresie 2 tygodni przed zabiegiem

icon

Badania do zabiegu

Zabieg Ultrashape poprzedzi konsultacja przeprowadzana przez lekarza, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania, poinformuje o specyfice zabiegu i ustali obszar poddawany zabiegowi.

icon

Rodzaj znieczulenia

Nie ma konieczności znieczulenia.

icon

Czas trwania zabiegu

Zabieg UltraShape trwa średnio od 1 do 2 godzin.

icon

Objawy po zabiegu

Po zakończonym zabiegu natychmiast można powrócić do codziennych zajęć. Pacjent nie odczuwa bólu po zabiegu a powierzchnia skóry pozostaje gładka. Kolejny zabieg na tej samej okolicy ciała można wykonać po 3 tygodniach.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji ani konieczności pozostania w domu.

icon

Możliwe powikłania

icon

Czas w klinice/absencja

Zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych.

icon

Efekty zabiegu

Doświadczenia naukowe dowodzą, że po około miesiącu po zabiegu Ultrashape można cieszyć się nowym kształtem swojego ciała. W tym czasie dochodzi do redukcji od 2 do 4 cm w obwodzie, co jest równe jednemu rozmiarowi garderoby.

icon

Orientacyjna cena

0d 2800 -6000 PLN

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »