Makijaż permanentny
Opis zabiegu

Pigmenty są implantowane w skórę na głębokość 0,6 – 1,2 mm, dlatego makijaż może przetrwać długi okres.Kreska na brwiach wykonana nową techniką makijażu, przy użyciu wysokiej klasy igły chirurgicznej już nie wygląda jak jednolita linia. Namalowane brwi przy użyciu nowej technologii wyglądają teraz bardzo naturalnie, gdyż w pełni odzwierciedlają anatomiczną budowę brwi – głównie dzięki włoskowej metodzie malowania.Stosowanie urządzeń najnowszej generacji niweluję potrzebę wykonywania korekty makijażu.igłę z barwikiem płytko w naskórek.Podczas wykonywania makijażu permanentnego wprowadza się cienką jednorazową igłę z barwikiem płytko w makijażu permanentnego wprowadza się cienką jednorazową igłę z barwikiem płytko w naskórek.Podczas wykonywania makijażu permanentnego wprowadza się cienką jednorazową igłę z barwikiem płytko w naskórek. 

Odzwiedzin: 26280

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Są różne możliwości uzyskania kształtu brwi. Najlepsze efekty daje metoda cieniowania, uważana za klasyczną lub metoda delikatnego rysunku poszczególnych włosków odtwarzających naturalny wygląd.Makijaż permanentny nie tylko poprawia wizerunek, ale niebywale korzystnie wpływa na samopoczucie i własną samoocenę. Nie mówiąc o tym, że taki makijaż stanowi niesamowitą wygodę i oszczędność czasu szczególnie rano przed wyjściem do pracy, komfort na basenie czy pewność perfekcyjnego makijażu na każdej imprezie. Makijaż permanentny polecany jest : - dla wszystkich, którzy najchętniej się nie malują (również sportowców i ludzi odwiedzających saunę), a mimo to chcieliby wyglądać pięknie i bardziej świeżo, - dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż, - dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu - dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami, małymi oczami z bladymi ustami o mniej regularnym kształcie, z rzadkimi rzęsami, - dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej -kobiet sukcesu pracujących w rozjazdach; - artystek estradowych; - starszych kobiet mających problemy z trzęsącymi rękami; - kobiet uczulonych na tradycyjne kosmetyki

icon

Przygotowanie

Do makijażu oczu lub brwi nie ma w zasadzie żadnych wymagań. Dobrze byłoby jedynie, by oczy były wypoczęte. Inaczej ma się sprawa w przypadku ust. Przede wszystkim trzeba je nawilżać i natłuszczać. Nie mogą być przesuszone, spierzchnięte, bo pękają, nierówno się barwią. Trzeba też przyjmować lek antywirusowy zapisany przez lekarza - trzy dni przed zabiegiem i trzy dni po nim, by uniknąć opryszczki. Dotyczy to także osób, które nigdy opryszczki nie miały. Usta należy potem smarować zoviraksem na zmianę z tłustym kremem. Poza tym nie powinno się opalać przez miesiąc.Przed zabiegiem twarz klientki jest dokładnie oczyszczana oraz podawane jest miejscowe znieczulenie (twarz może być również posmarowana kremem znieczulającym). Pomimo tego, podczas zabiegu może być odczuwalne szczypanie lub kłucie

icon

Przeciwskazania

Metoda ta nie powinna być stosowana w ciąży, w czasie infekcji oraz u osób chorych na łuszczyce, cukrzyce i przyjmujących leki sterydowe.

icon

Badania do zabiegu

icon

Rodzaj znieczulenia

Miejsca poddawane zabiegowi znieczula się je maścią Emla, lignokainą, można też zrobić znieczulenie stomatologiczne.

icon

Czas trwania zabiegu

od 30 minut do 2 godzin.

icon

Objawy po zabiegu

W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest najmocniejszy. Podrapana igłą wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się przez kilka dni wraz z częścią barwnika. Brwi złuszczają się około tygodnia, usta i oczy około czterech dni.Może dojść do zaczerwienienia i delikatnego podrażnienia skóry.Przez pierwsze dni po zabiegu nie należy się opalać i korzystać z sauny. 6 tygodni po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek z obszarów poddawanych zabiegowi będzie delikatnie złuszczał się.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Makijaż permanentny utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry 2 - 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony. Gdy makijaż blednie, to ma to tę zaletę, że pozwala zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek.

icon

Możliwe powikłania

Używane przez gabinety farby, igły i różne urządzenia są zgodne z przepisami prawa, a także z wymogami higieny i najwyższymi standardami. Wieloletnie testy wszystkich produktów ze względu na ich przydatność, dają pozytywne wyniki.

icon

Czas w klinice/absencja

Zabieg wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych.

icon

Efekty zabiegu

Dobrze zrobiony wcale nie daje efektu "malowanej lali". Natomiast sprawia, że w każdej sytuacji wygląda się dobrze.Makijaż permanentny jest to najbezpieczniejsza i najbardziej znana metoda makijażu trwałego na całym świecie.

icon

Orientacyjna cena

0d 500 - 2000 PLN

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »