Mezoterapia igłowa
Opis zabiegu

 Mezoterapia polega na wstrzyknięciu niewielkich dawek leku w zmienione chorobowo miejsca. Istnieją dwa sposoby wykonania zabiegu. Pierwszym z nich jest podanie leku poprzez strzykawkę z igłą dostosowaną do zabiegu. Drugim sposobem jest możliwość wykonania zabiegu poprzez wstrzyknięcie leku specjalnie do tego celu przystosowanym pistoletem. 
Lek podawany pacjentom jest roztworem, którego skład jest dobierany indywidualnie.  Jednak skład każdego roztworu jest podobny i jego głównymi składnikami są substancje rewitalizujące i regenerujące. Substancje są wstrzykiwane bardzo cienką igłą, dlatego po zabiegu pozostają tylko niewielkie ślady, które zanikają po dwóch dniach. Bezpośrednio po zakończeniu procedury lekarz wykonuje masaż , w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu.

 

Odzwiedzin: 25262

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Mezoterapia to: - odżywianie - rewitalizacja - pobudzenie - regeneracja Mezoterapia : -Koryguje zmarszczki -Poprawia kondycję włosów -Przywraca gładkość skóry ciała -rozświetla i uelastycznia skórę -rezultaty zabiegu są długotrwałe. Mezoterapia zajmuje się : - wypadaniem włosów - odmładzaniem - cellulitem

icon

Przygotowanie

Przed zabiegiem pacjentka powinna nacierać skórę preparatami w witaminą K przez około tydzień przed zabiegiem.Powinna pamiętać ,również o zaprzestaniu zażywania aspiryny na dwa tygodnie przed zabiegiem.

icon

Przeciwskazania

- alergia - ciąża - cukrzyca - stany zapalne na skórze, opryszczka - skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)

icon

Badania do zabiegu

icon

Rodzaj znieczulenia

Stosowany jest środek znieczulający (np. krem EMLA)

icon

Czas trwania zabiegu

od 40 -do 60 minut.

icon

Objawy po zabiegu

* ból podczas wstrzyknięć, * rumień i obrzęk, * stany alergiczne o znacznym nasileniu (ilość substancji czynnej jaka dostaje się bezpośrednio do organizmu, poprzez pokonanie warstwy wodnotłuszczowej, będącej naturalną ochroną może spowodować znacznie nasiloną reakcję alergiczną), * zasinienia, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny).

icon

Przebieg rekonwalescencji

Unikamy opalania i nie wystawiamy skóry na silne zmiany termiczne. Unikamy możliwości zakażenia. Jeśli zdarzy się krwiak, stosujemy maść z heparyną przyspieszającą rozkładanie plamki. Można dobrać dermokosmetyki odpowiednie do leczonego stanu.

icon

Możliwe powikłania

icon

Czas w klinice/absencja

Zabieg przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych.

icon

Efekty zabiegu

Skóra jest lepiej napięta i wzmocniona. Rysy twarzy się wyostrzają, owal twarzy idealnie wyrzeźbiony i wyrazisty. Skóra jest gładsza, lepiej napięta, wzmocniona, "podniesiona". Twarz odzyskuje poprzednie napięcie i elastyczność. Efekty rozciągnięcia w znacznym stopniu zostają złagodzone, a pigmentacja zdecydowanie mniej wyraźna. Efekt rozjaśnienia skóry. Zabieg mezoterapii cieszy się bardzo dużą popularnością ponieważ śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Częstotliwość zabiegów: faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy

icon

Orientacyjna cena

200 - 1000 PLN

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »