Endermologia - lipomasaż na cellulit
Opis zabiegu

Zabieg   wykonywany jest przy użyciu specjalnej maszyny. Na ciało osoby masowanej  zakładany jest kostium uciskowy, który często jest wliczony w cenę zabiegu. Ten elastyczny strój zwiększ poślizg rolek i nie dopuszcza do uszkodzeń skóry. Ponadto, umożliwia on wykonanie mocnych ruchów naciskowych końcówką urządzenia do endermologii. Zawsze osoba masująca sprawdza skórę pacjentki. W ten sposób określa on, gdzie występują miejsca problemowe (ze złogami tłuszczu i miękką strukturą). Zabieg jest bardzo intensywnym masażem, tzw. lipomasażem polegającym na użyciu szybko obracających się rolek. Końcówka urządzenia wciąga skórę między rolki, przeciąga wzdłuż i wypuszcza ją. Taki proces jest bardzo często powtarzany, dzięki czemu tłuszcz zostaje rozbijany. Ponadto rolki urządzenia poruszają się z różną prędkością, co ujędrnia skórę i rzeźbi figurę. 

Odzwiedzin: 26638

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Likwidacja cellulitu: -ujędrnianie -modelowanie sylwetki -pobudzanie krążenia -wspomaganie leczenia blizn, oparzeń -odnowa biologiczna po wysiłku -wspomaga walkę z otyłością -wspomaga mezoterapię

icon

Przygotowanie

Zabieg jest wykonywany w specjalnym trykocie (tzw. endermowear), który zwiększa poślizg rolek i nie dopuszcza do uszkodzenia skóry.

icon

Przeciwskazania

-przepuklina -naczyniaki -żylaki, zapalenie żył -nowotwory -ciąża (4 miesiące po porodzie, 6 miesięcy po cięciu cesarskim) -uszkodzenia skóry -zażywanie leków na krzepliwość krwi

icon

Badania do zabiegu

icon

Rodzaj znieczulenia

icon

Czas trwania zabiegu

Pojedynczy zabieg trwa około 35 minut.

icon

Objawy po zabiegu

icon

Przebieg rekonwalescencji

Aby uzyskać najlepsze efekty, endermologia wykonywana jest w seriach od 10 zabiegów, jeden-dwa razy w tygodniu. Jednocześnie można stosować inne zabiegi redukujące cellulit i modelujące sylwetkę.

icon

Możliwe powikłania

icon

Czas w klinice/absencja

icon

Efekty zabiegu

- można utracić od kilku do kilkunastu centymetrów w obwodzie, - dochodzi do redukcji cellulitu, - niwelowane są złogi tłuszczowe, - tłuszcz jest niszczony w miejscach skąd niemożna się go pozbyć za pomocą ćwiczeń, - zmniejszone są rozstępy, - mięśnie zostają rozluźnione, a skóra ujędrniona, - skóra staje się gładsza. U wielu osób po 15-20 zabiegach efekty są porównywalne do efektów chirurgicznej liposukcji. W celu wzmocnienia efektu drenującego zaleca się także wypijanie ok. 2 litrów wody dziennie (najlepiej niskozmineralizowanej)

icon

Orientacyjna cena

100-200 PLN jeden zabieg

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »