Podniesienie piersi
Opis zabiegu

Skóra dookoła otoczki brodawki sutkowej jest pozbawiana naskórka, co pozwala na przemieszczenie całego kompleksu brodawki ku górze. Dolna część gruczołu jest modelowana  celem uzyskania naturalnego kształtu piersi. Na gruczoł zakładane są szwy wchłanialne, natomiast skóra dookoła otoczki jest zeszywana pojedynczymi szwami niewchłanialnymi. Pionowa część rany, pomiędzy otoczką i fałdem podpiersiowym jest najczęściej zeszywana szwem o przedłużonym okresie wchłanialności. U niewielkiej części pacjentek, z minimalnym opadaniem gruczołu piersiowego, może mieć zastosowanie zabieg ograniczony do niewielkiego nacięcia dookoła otoczki brodawki sutkowej.

 

Odzwiedzin: 33836

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Podniesienie ma na celu poprawę wyglądu piersi pacjentki i jej samopoczucia.

icon

Przygotowanie

Podczas wstępnej konsultacji pacjentka szczegółowo omawia swoje oczekiwania z chirurgiem i uważnie wysłuchuje jego opinii. Każdy pacjent i każdy lekarz mogą mieć odmienne opinie co do oczekiwanego kształtu i wielkości piersi po operacji. Chirurg dokładnie bada piersi pacjentki, omawia z nią wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na przebieg operacji, takie jak wiek, rozmiar i kształt biustu, stan skóry, ewentualne użycie implantów. Chirurg omawia w szczegółach przebieg operacji, ryzyko z nią związane i rozmiar blizn jakie pozostaną w konsekwencji leczenia. Pacjentka zostaje poinformowana o rodzaju znieczulenia i wymaganych badaniach przedoperacyjnych. Jeśli pacjentka pali ,powinna zaprzestać palić na dwa tygodnie przed operacją.

icon

Przeciwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są wszystkie ciężkie choroby jak: - choroby układu krążenia - cukrzyca - choroby serca - zaburzenia krzepnięcia krwi.

icon

Badania do zabiegu

Ze względu na wiek: - mammografia Ponadto: - USG - badań krwi i moczu - prześwietlenie klatki piersiowej - badanie EKG.

icon

Rodzaj znieczulenia

Zabieg podniesienia piersi wykonuje się przy znieczuleniu ogólnym.

icon

Czas trwania zabiegu

od dwóch do trzech godzin.

icon

Objawy po zabiegu

Po operacji pacjentka powinna nosić specjalny stanik sportowy, a rany zostały zakryte opatrunkiem. Piersi będą opuchnięte i bolesne w ciągu pierwszych dni po operacji, mogą być widoczne niewielkie siniaki. Dolegliwości te nie są najczęściej zbyt dokuczliwe i można je złagodzić stosując doustne środki przeciwbólowe. Stanik należy nosić do czterech tygodni po operacji. Szwy będą zdjęte w ciągu dwóch tygodni po operacji. Początkowo pacjentka może ,odczuwać osłabienie czucia brodawek i skóry piersi. W ciągu kilku tygodni obrzęk piersi ustępuje, a czucie brodawek powraca do normy.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Powrót do pełnej sprawności wymaga dwóch, trzech tygodni. Unikać należy w tym czasie noszenia ciężkich rzeczy. Uprawianie sportu jest niewskazane w ciągu pierwszego miesiąca po operacji. Piersi będą początkowo twardsze, a blizny pomarszczone. Stopniowo blizny będą ulegać wygładzeniu, a konsystencja piersi stanie się naturalna. Zmiany te wymagają jednak kilku miesięcy.

icon

Możliwe powikłania

Możliwe powikłania związane z: -zabiegiem -znieczuleniem ogólnym. Krwawienie pooperacyjne i infekcja nie zdarzają się często. U osób palących istnieje skłonność do gorszego gojenia się ran i rozleglejszych blizn. Operacja może powodować zaburzenia czucia brodawek sutkowych, są one najczęściej przejściowe. W przypadku redukcji bardzo dużych piersi może dojść do trwałego osłabienia czucia brodawek.

icon

Czas w klinice/absencja

1 doba.

icon

Efekty zabiegu

Efekt zabiegu podniesienia piersi zależy przede wszystkim od realnych oczekiwań pacjentki. Znaczna poprawa kształtu piersi i zmniejszenie rozmiaru otoczki brodawki.

icon

Orientacyjna cena

7000-9000 PLN

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »