Endoskopowy lifting brwi
Opis zabiegu

Endoskopowy lifting brwi różni się od endoskopowego kompleksowego liftingu czoła rodzajem znieczulenia oraz miejscami nacięć.

Endotine™Transbleph to nowatorski, wchłanialny implant, używany w endoskopowym liftingu brwi. 

Polecamy przeczytać "Czy wiesz jak starzeje się twarz?"

Odzwiedzin: 28729

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Jeśli myślimy o operacji górnych powiek z powodów kosmetycznych lub okulistycznych (opadające powieki utrudniają widzenie) i chcemy odświeżyć wygląd łuków brwiowych bez dodatkowych blizn, wtedy zabieg Transbleph jest jak najbardziej odpowiedni.

icon

Przygotowanie

- Warto zaplanować sobie czas na rekonwalescencję. Najlepiej wziąć urlop 14 dniowy z pracy. Fizycznie jesteśmy zdolni powrócić do codziennych zajęć już w drugiej dobie po operacji jednak warto połączyć zabieg z urlopem tak, aby całkowicie się odprężyć.

icon

Przeciwskazania

Jeśli pacjent/ka jest w dobrym ogólnym stanie zdrowia (zarówno fizycznym jak i psychicznym) to nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Ogólny zły stan pacjenta/ki jest poważnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.

icon

Badania do zabiegu

Zalecany badania - morfologia krwi, - EKG, - badanie moczu, - badanie na obecność wirusa HIV, - inne badania. Lista badań potrzebnych do zabiegu jest różna w zależności od wymagań kliniki.

icon

Rodzaj znieczulenia

Podczas zabiegu stosuje się zazwyczaj znieczulenie miejscowe (w szczególnych przypadkach może być stosowane znieczulenie ogólne), po którym lekarz dodatkowo wstrzykuje w tkanki czoła roztwór gnokainy z adrenaliną w celu zmniejszenia krwawienia.

icon

Czas trwania zabiegu

Zabieg tego rodzaju zajmuje około 60 minut, może przedłużyć się do 1,5 godziny.

icon

Objawy po zabiegu

Natychmiast po zabiegu wystąpić może opuchnięcie i zasinienie okolic łuków brwiowych. Zupełne wygojenie operowanych miejsc oraz zejście opuchlizny może czasami trwać nawet kilka tygodni. Po zabiegu może utrzymywać się brak czucia w okolicy czoła przez kila dni.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Stosując specjalny system mocowania Endotine, który umożliwia perfekcyjne umocowanie oraz ulega całkowitej resorpcji po 12 miesiącach

icon

Możliwe powikłania

Zabieg jest o wiele bezpieczniejszy niż kompleksowego liftingu czoła.

icon

Czas w klinice/absencja

1 do 2 dni w klinice Kilka dni po zabiegu na wypoczynek jest zalecane.

icon

Efekty zabiegu

Natomiast skutki zabiegu Transbleph są znakomite- uzyskuje się świeży i wypoczęty wygląd twarzy. Należy pamiętać, iż uzyskanie ostatecznego efektu może w niektórych przypadkach zająć kilka tygodni.

icon

Orientacyjna cena

3500 – 6500 PLN

icon

Pytania do specjalisty

Co zawiera cena zabiegu? - konsultacje z chirurgiem; - nocleg w klinice, jeśli będzie znieczulenie ogólne; - koszty związane z wynajęciem anestezjologa; - koszty opatrunków, leków przeciwbólowych; - wizyty p

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »