Wszczepienie sztucznego jądra
Opis zabiegu

Implanty wypełnione solą fizjologiczną nadają naturalny kształt mosznie. Protezy tego typu doskonale imitują naturalne jądra, ponieważ ważą tyle samo, mają identyczny kształt oraz miękkość. Protezy dostępne są w czterech rozmiarach: - bardzo malutkie tzw. XS; - małe tzw. S; - średnie tzw. M; - duże tzw. L.
Wszczep jest wykonany z odpowiednio wymodelowanej powłoki elastomerowej o średniej grubości niecałych 9 mm (tworzącej swoistego rodzaju kopertkę wypełnioną roztworem soli fizjologicznej), która nie jest widoczna podczas prześwietlania ciała pacjenta.
Kształt protezy przypomina elipsę, której jeden koniec przymocowuje się do tkanki moszny, natomiast drugi koniec jest zbudowany z samo zasklepiającego się elastomeru silikonowego. Sól fizjologiczna jest wstrzykiwana przez powłokę tej końcówki przed operacją. Po umocowaniu i odpowiednim wypozycjonowaniu implantu lekarz może jeszcze go dopełnić w celu osiągnięcia lepszego, naturalnego efektu - całkowicie kompatybilnego z budową anatomiczną ciała pacjenta.
 

Implanty wypełnione żelem silikonowym
Implanty wypełnione żelem silikonowym są droższe od tych wypełnionych solą fizjologiczną. Ich stanowczą przewagą jest naturalna i przyjemna w dotyku konsystencja. Ponadto, powyżej opisane implanty zawierają kawałek usuwalnego teflonu tzw. rynienkę, dzięki której naprowadzana jest igła do dopełniania protezy. W związku z powyższym nie istnieje niebezpieczeństwo jego nieprawidłowego przekłucia. Implanty te charakteryzuje również dodatkowa warstwa ochronna i gładka powierzchnia.
 

Implanty wypełnione wysoko polimeryzowanym silikonem
Implanty wypełnione wysoko polimeryzowanym silikonem są wzmocnione u nasady, co pozwala na solidne zamocowanie implantu poprzez umieszczenie na nim szwu. Protezy tego typu dostępne są w różnych rozmiarach, co umożliwia dopasowanie ich do potrzeb każdego pacjenta. Tego rodzaju implanty są twardsze od tych wypełnionych żelem silikonowym. Charakteryzuje je również dodatkowa bariera ochronna i gładka powierzchnia.

Cechą łączącą wszelkie rodzaje implantów jest powłoka z elastomeru silikonowego.

 

Implantacja protez jąder jest przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Operacja nie wymaga hospitalizacji pacjenta, jednak w szczególnych przypadkach pacjent może pozostać na noc w szpitalu.
W zależności od budowy anatomicznej ciała mężczyzny lekarz zaproponuje najodpowiedniejszą technikę operacji (m in. ustala on rodzaj znieczulenia).  Polega on na wykonaniu cięcia w podstawie worka mosznowego i ukształtowaniu miejsca w postaci loży na implanty. Jeśli protezy implantowane nie są wystarczająco duże, to przed zszyciem moszny lekarz może je jeszcze dopełnić. Dzięki temu efekt zabiegu może być pełniejszy.
 

Odzwiedzin: 35103

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Zabieg wykonywany jest u pacjentów, którzy utracili jądro w wypadku lub z przyczyn chorobowych i ma na celu przywrócenie naturalnego wyglądu worka mosznowego. - rekonstrukcja po operacji usunięcia jąder, - rekonstrukcja pourazowa, - korekta asymetrii wrodzonej jąder, - korekta wad genetycznych jąder, - wymiana starego implantu.

icon

Przygotowanie

Prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych.

icon

Przeciwskazania

icon

Badania do zabiegu

- badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi - morfologii - ekg (przy znieczuleniu ogólnym)

icon

Rodzaj znieczulenia

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym krótkotrwałym.

icon

Czas trwania zabiegu

Zabieg trwa zazwyczaj od 20 – 40 minut.

icon

Objawy po zabiegu

Pacjent może odczuwać lekki dyskomfort przez pierwsze 24 - 48 godziny po zabiegu. Ewentualny ból może być kontrolowany odpowiednimi dawkami leków. Zalecane jest również dbanie o czystość opatrunków i noszenie ich, przez co najmniej 7 dni.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Szwy zdejmowane są po 10 dniach. Abstynencja płciowa do czasu ustąpienia obrzęku i bolesności tj. 2 do 3 tygodnie. Każdy pacjent inaczej przechodzi okres rekonwalescencji. Lekarze zazwyczaj zalecają powstrzymywanie się od normalnego trybu życia przez około jeden tydzień, w celu nie nadwerężania organizmu. Moszna przez pewien okres będzie lekko napuchnięta i obolała, jednak zdolność do wydalania moczu nie będzie zakłócona. Zalecane jest, aby uzbroić się w cierpliwość i nie przyspieszać procesu gojenia ranek.

icon

Możliwe powikłania

- alergiczna reakcja na podane znieczulenie lub narkozę (wymioty, nudności), - infekcje, - przedłużony okres gojenia ranek, - przesunięcie się implantu, - powstanie blizn po nacięciach, - powstanie krwiaka pod skórą, - możliwe stwardnienie tkanki wokół implantu i uformowanie się tzw. kapsuły, - możliwa konieczność przeprowadzenia operacji korekcyjnych.

icon

Czas w klinice/absencja

Nie ma konieczności przebywania w klinice. Absencja wynosi kilka dni dni.

icon

Efekty zabiegu

icon

Orientacyjna cena

3000 - 4000 PLN

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »