Lifting powiek
Opis zabiegu

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry. O ile jest to konieczne, usuwa się także przepukliny tłuszczowe i likwiduje „worki” pod oczami czyli usuwa się tzw. zespół zmęczonego oka. Zabieg może dotyczyć tylko powiek górnych lub dolnych, albo obydwu powiek jednocześnie. Zabieg jest wykonywany niezależnie lub w połączeniu z liftingiem czoła, skroni, twarzy lub nieoperacyjnymi metodami odmładzania twarzy takimi jak botox czy wypełniacze. 

Polecamy przeczytać"Ryzyko powikłań po plastyce powiek dolnych i górnych"

Odzwiedzin: 27777

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Poprawienie wyglądu powiek górnych i dolnych.

icon

Przygotowanie

Zrobienie zaleconych badań. Na tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy oraz leków zmniejszających krzepliwość krwi. Warto natomiast zacząć przyjmować leki poprawiające krzepliwość i uszczelniające naczynia krwionośne takie jak: witamina C i Rutinoskorbin. W przypadku znieczulenia miejscowego: można spożyć lekki posiłek. W przypadku znieczulenia dożylnego: na 6 godz. przed zabiegiem zakaz jedzenia, picia, żucia gumy, ssania dropsów i cukierków (w tym Tic Tac), palenia tytoniu. Dobry stan zdrowia, usunięcie makijażu przed zabiegiem.

icon

Przeciwskazania

Ogólny zły stan pacjenta/ki jest poważnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.

icon

Badania do zabiegu

Morfologia, układ krzepnięcia (koagulogram), aktualne szczepienia przeciwko żółtaczce typu B. W przypadku znieczulenia dożylnego: dodatkowo jonogram, osoby po 40 r. ż. także EKG. Okulistyczne badanie.

icon

Rodzaj znieczulenia

Miejscowe lub dożylne.

icon

Czas trwania zabiegu

30 – 60 min.

icon

Objawy po zabiegu

Występują zazwyczaj: niewielki ból niewymagający podania środków przeciwbólowych lub ustępujący po ich podaniu, zasinienie i obrzęk (szczególnie w obrębie powiek dolnych) ustępujące w ciągu 7 – 14 dni. Zaczerwienienie i świąd spojówek ustępujące po zastosowaniu zaleconych kropli do oczu.Zaleca się spać z uniesioną głową. Przez tydzień ograniczyć aktywność fizyczną, która wywołuje podnoszenie ciśnienia krwi. W pierwszych dniach po operacji powiek będą mniej lub bardziej nabrzmiałe i mogą się także pojawić drobne siniaki, głównie w okolicach dolnych powiek

icon

Przebieg rekonwalescencji

Zdjęcie szwów: 4 – 5 dni po zabiegu

icon

Możliwe powikłania

Krwiak, infekcja, wywinięcie brzegu powiek, niedomykalność powiek. Powikłania te występują niezwykle rzadko i wymagają dalszego leczenia.

icon

Czas w klinice/absencja

W dniu zabiegu wyjście do domu.

icon

Efekty zabiegu

Długotrwały, nie można jednak wykluczyć konieczności wykonania ponownego zabiegu po upływie od kilku do kilkunastu lat.

icon

Orientacyjna cena

2.500 do 4.000PLN

icon

Pytania do specjalisty

Czy po plastyce powiek pozostaną widoczne blizny? Cięcia są umieszczone w naturalnych fałdach skóry, tak więc blizny są praktycznie nie do zauważenia, nawet przez bardzo wnikliwych obserwatorów.  Po jakim czasie od liftingu powiek będę mogła robić makijaż? Pierwszy makijaż można wykonać po 14 dniach od chwili zdjęcia szwów.  

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »