Silikonowe implanty policzków
Opis zabiegu

Operacja korekty policzków jest zabiegiem, który może być łączony np. z liftingiem czoła, twarzy, korektą powiek. W przypadku procedury łączonej, implanty policzków można wprowadzić przez nacięcia wykonane np. do liftingu. Jeśli korekta policzków jest przeprowadzana jako pojedynczy zabieg, to zazwyczaj lekarz wykonuje nacięcia wewnątrz górnej wargi lub dolnej powieki. W kolejnym etapie zabiegu, chirurg odpreparowuje skórę i formuje kieszonkę, w której umieści silikonowy implant. Po zakończeniu implantacji, ranki są zaszywane i zakładany specjalny opatrunek. Szwy umieszczone wewnątrz powieki lub wargi rozpuszczają się samoistnie w ciągu 10 dni od operacji. 

Odzwiedzin: 28260

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Implantacja wkładek silikonowych do policzków, jest zalecana dla osób, które chcą trwale zmienić wygląd twarzy. Zabieg może być doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy mają: - zapadnięte policzki, - bardzo kościste policzki, - zbyt ostre rysy twarzy, - brak widocznych kości policzkowych, - niewykształcony kontur twarzy.

icon

Przygotowanie

Przed znieczuleniem, dla Twojego bezpieczeństwa, zastosuj się do poniższych zaleceń: Przez 6 – 8 godzin przed zabiegiem niczego nie pij ani nie jedz – w różnych szpitalach stosowane są różne schematy głodówki przedoperacyjnej – najlepiej zapytaj się bezpośrednio anestezjologa w szpitalu, w którym odbędzie się zabieg. Praktycznie oznacza to, że możesz spożywać posiłki do północy przed zabiegiem. Maksymalnie do trzech godzin przed zabiegiem możesz pić w niewielkich ilościach klarowne płyny, tj. osłodzoną lub gorzką herbatę lub sok jabłkowy. Nie są polecane soki z owoców cytrusowych. Nie wolno pić żadnych napojów gazowanych. Kefiry, jogurty itp. są zabronione. Ponadto przez 6 godzin przed zabiegiem nie pal papierosów. Najlepiej - w ogóle rzuć palenie!!! Przed operacją usuń i schowaj ruchome części uzębienia (protezy), okulary i soczewki kontaktowe. Usuń makijaż i lakier z paznokci. Zdejmij zegarek, kolczyki, pierścionki, obrączki, naszyjnik, biustonosz, skarpetki. Wyjmij zapinki z włosów. Są to ogólne zalecenia....które w różnych Klinikach u różnych lekarzy są w praktyce stosowane.

icon

Przeciwskazania

Ogólny zły stan pacjenta/ki jest poważnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Lekarze przed operacją zlecają wykonanie szeregu badań, które mają na celu wyeliminowanie wszelkie ryzyko.

icon

Badania do zabiegu

- morfologia krwi, - EKG, - badanie moczu, - badanie na obecność wirusa HIV, - inne badania Wykaz badań jest uzależniony od wymagań danej kliniki.

icon

Rodzaj znieczulenia

Wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. W szczególnych wypadkach może być podane znieczulenie ogólne.

icon

Czas trwania zabiegu

Operacja implantacji wkładek silikonowych trwa od 30 do 45 minut

icon

Objawy po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu gryzienie i przeżuwanie mogą być znacznie utrudnione. Ponadto, na twarzy może pojawić się obrzęk, zaczerwienie lub zasinienie.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Chirurg zawsze informuje pacjenta o tym, jak powinien on postępować po zabiegu. Okres rekonwalescencji trwa około 7 dni, w tym czasie zaleca się okładać miejsca poddane zabiegowi zimnymi okładami. Należy również nie wykonywać nagłych ruchów mimicznych oraz nie pochylać się przez około 4-7 dni.

icon

Możliwe powikłania

Zabieg implantacji wkładek silikonowych w policzki jest uważany za bardzo bezpieczny. Jednakże, w szczególnych wypadkach, może pojawić się ryzyko: - powstania infekcji, - przesunięcia implantu, - odwrócenia implantu, - zniekształcenia twarzy. Powyżej wymienione skutki uboczne mogą być całkowicie wyeliminowane, jeśli zabieg zostanie przeprowadzony przez wysoko wykwalifikowanego specjalistę

icon

Czas w klinice/absencja

1-2 dni w klinice.Okres rekonwalescencji trwa około 7 dni.

icon

Efekty zabiegu

Twarz pacjenta po zabiegu uzyskuje nowy wygląd. Odpowiednio wyprofilowane policzki potrafią uwydatnić inne piękne cechy ludzkiej twarzy. Do plusów przeprowadzenia takiej procedury można zaliczyć: - trwały efekt korekty kształtu policzków, - uwydatnienie piękna twarzy, - pozbycie się zbyt kościstej twarzy, - odpowiednie wyprofilowanie konturu twarzy, - odmłodzenie wyglądu, poprzez naciągnięcie skóry przez implanty.

icon

Orientacyjna cena

4 000 – 6 000 PLN

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »