MedycznePortale.pl FeelBeauty.eu

Perły Dermatologii 2014 nagroda Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Perły Dermatologii

X Edycja Konkursu Perły Dermatologii Estetycznej 2014 Wyniki głosowania lekarzy na najlepsze, najbardziej bezpieczne i sprawdzone produkty stosowane w dermatologii estetycznej.

Nagrodzone produkty w 2014 r.

I. Najlepszy preparat do peelingu

Cosmelan
Cosmelan® jest wszechstronnym i łatwym w wykonaniu zabiegiem depigmentującym dostosowanym do każdego fototypu skóry.
Skuteczność depigmentacji zależy od zdolności przenikania składników aktywnych przez warstwy naskórka i dotarcia do melanocytów, a następnie rozprzestrzeniania się w melanosomach w celu hamowania tyrozynazy. Formuła preparatów Cosmelan i Dermamelan, nie zawierająca konserwantów i środków zapachowych, wspomaga taką penetrację naskórka, przez co zabieg wykazuje wielokierunkowe działanie na skórę z przebarwieniami. Kuracja zawiera połączenie sześciu głównych składników aktywnych hamujących kluczowe enzymy w procesie syntezy melaniny, które wykazują właściwości rozjaśniające, ale także nawilżające i wygładzające skórę, o najwyższej skuteczności i najwyższej tolerancji dla skóry.
Cosmelan utrudnia migrację melanosomów do keratynocytów tym samym eliminując ich stymulację przez promienie UV, dlatego tak istotne jest stosowanie kuracji właśnie w okresie nasłonecznienia – wiosną i latem! Przemawia też za tym fakt, iż zawarty w Cosmelan kompleks witaminowy działa silnie antyoksydacyjnie – neutralizuje wolne rodniki tlenowe i chroni błony lipidowe komórek przed utlenianiem UV. Ponadto stymuluje produkcję kolagenu i pobudza odnowę komórkową skóry, co zapewnia bardzo mile widziany skutek uboczny – efekt anti-aging.
Kuracja Cosmelan od lat z powodzeniem stosowana jest na całym świecie, a jej skuteczność we wszystkich typach hiperpigmentacji potwierdzono w licznych badaniach naukowych.
Bio-Profil Polska

 

II. Najlepszy preparat do mezoterapii
Aquashine BR
Wyjątkowy preparat do głębokiej mezoterapii o wszechstronnym działaniu dedykowany dla skóry pozbawionej blasku, o nierównym kolorycie, z przebarwieniami.
Aquashine BR ujednolica koloryt skóry, intensywnie ją nawilża i rozjaśnia przebarwienia już po pierwszym zabiegu. Peptydowy kompleks biomimetyczny, zawarty w preparacie, zmniejsza widoczność zmarszczek, poprawia elastyczność skóry i zapobiega powstawaniu plam pigmentacyjnych, zmniejszając syntezę melaniny. Dzięki zawartości składników odżywczych, Aquashine BR silnie rewitalizuje i regeneruje skórę, nadając jej świeży, zdrowy i promienny wygląd. To idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują czegoś więcej niż mezoterapia, a nie potrzebują wypełniacza.
Składniki aktywne Aquashine BR:
 • Nieusieciowany kwas hialuronowy, całkowicie biodegradowalny w stężeniu 1,5%
 • Kompleks peptydowy:
  • CG-TGP2 (Oligopeptide-34)
  • CG-Seperin (Oligopeptide-72)
  • CG-Purilux (Oligopeptide-51)
  • CG-Flatin (Oligopeptide-23)
 • Kompleks odżywczy: 14 witamin, 24 aminokwasy, 8 minerałów i koenzymów, 5 kwasów nukleinowych.
Jedna strzykawka Aquashine BR zawiera 2ml produktu.
AntiAging Institute
III. Najlepszy preparat do modelowania twarzy
Juvederm Voluma with Lidocaine
JUVÉDERM® VOLUMAwith Lidocaine to wypełniacz w postaci delikatnego żelu o stężeniu 20 mg kwasu hialuronowego służący do przywracania objętości twarzy. Preparat JUVÉDERM® VOLUMA™ with Lidocaine, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom liftingującym, pomaga w szybki i naturalny sposób odzyskać utraconą objętość policzków i podbródka zapewniając delikatny efekt liftingu. JUVÉDERM® VOLUMA ™ with Lidocaine subtelnie odtwarza kształt policzków, podnosząc je i ujędrniając. Przywraca utraconą z wiekiem objętość twarzy, odtwarza  jej młodzieńcze proporcje, wyrównuje linię żuchwy, podkreśla wydatność kości policzkowych. Preparat dodatkowo nawilża skórę, pozwala odzyskać jej naturalną elastyczność i gęstość. Daje delikatny efekt liftingu bez operacji. Już po jednym zabiegu można zauważyć pełniejsze, bardziej harmonijne kontury, a twarz zyskuje zdecydowanie odświeżony wygląd i wygląda naturalnie Preparat zawiera lidokainę – środek znieczulający dzięki któremu zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta. JUVÉDERM® VOLUMA™ with Lidocaine daje długotrwały efekt – nawet do 18 miesięcy.
Allergan
IV. Najlepszy preparat do rewitalizacji czerwieni wargowej
StylAge Special Lips Lido
Wargi stanowią obszar bardzo trudny do korygowania ze względu na silne unaczynienie, ukrwienie oraz wrażliwość na urazy termiczne i mechaniczne. Korekcja tej części twarzy wymaga produktu, który jest przystosowany do działania z uwzględnieniem tych ograniczeń. StylAge® Special Lips Lido to produkt opracowany i wyprodukowany z myślą o spełnieniu wszystkich kryteriów. Wyróżnia się on wysoką jakością kwasu hialuronowego, gwarantującą skuteczną korekcję. StylAge Special Lips Lido jest odpowiedni do stosowania w każdym ze wskazań związanych z procesem starzenia się ust, takich jak modelowanie konturu, zwiększenie objętości warg, redukcja zmarszczek wokół ust, korekta rynienki podnosowej (w celu uwypuklenia „łuku Kupidyna”) oraz nawilżenie tkanki warg. Produkt jest elastyczny i bardzo łatwy do formowania, co ułatwia jego rozmieszczenie i uzyskanie zmysłowego, harmonijnego efektu.
StylAge Special Lips Lido zawiera także, lidokainę, która zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji. Dodatkowa zawartość naturalnego antyoksydantu – mannitolu, opóźnia degradację kwasu hialuronowego po iniekcji wydłużając tym samym okres utrzymywania się produktu w tkankach.
Preparat jest dostępny w opakowaniu: 1×1 ml
Laboratorium Estetyki LeaVivacy
V. Najlepszy produkt do rewitalizacji okolicy oka
RRS HA Eyes
RRS® HA Eyes to koktajl do mezoterapii, dedykowany wymagającej okolicy oczu.
Synergiczny skład produktu, który zawiera 5 mg/ml kwasu hialuronowego oraz 27,3mg/ml kompleksu biorewitalizującego (w tym 11 antyoksydantów, 5 flawonoidów, 3 saponiny, 5 polifenoli, 2 peptydy i mikroelement) skutecznie nawilża, poprawia mikrokrążenie, rozjaśnia skórę, poprawia kontur oczu i działa antyoksydacyjnie.
Koktajl jest pakowany w wygodne 1,5ml ampułki, które stanowią odpowiednią dawkę na jeden zabieg.
RRS® HA Eyes, jest jedynym koktajlem na rynku, zarejestrowanym do mezoterapii okolicy oczu (CE Class III Injectable).
Laboratorium Estetyki LeaVivacy
VI. Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu
Nici Happy Lift
Nici Happy Lift to zupełnie nowy sposób na uzyskanie młodzieńczego wyglądu twarzy w krótkim czasie. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego – gwarantują natychmiastowy efekt, a przede wszystkim nie narażają pacjenta na powikłania i efekty uboczne.
Wykonane z biodegradowalnego polikaprolaktonu nici Happy Lift swą efektywność zawdzięczają mikroskopijnym haczykom o unikalnej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Nici wprowadzane pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Dzięki temu, po implantacji zaczynają pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny zaraz po zabiegu.
Po 12-15 miesiącach od zabiegu, nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się nawet do 5 lat. Zabieg trwa 20-60 minut.
Happy Lift to różne rodzaje nici, które dobiera się odpowiednio do wybranej techniki przeprowadzenia zabiegu, miejsca implantacji, a także potrzeb i oczekiwań pacjenta.
FREE FLOATING najpopularniejsza nić z gamy Happy lift o grubości 2/0 USP z haczykami w dwóch kierunkach, dzięki czemu stabilnie utrzymuje się w tkankach. Nić polecana do liftingu twarzy i szyi.
ANCORAGE nić o grubości 2/0 USP, idealna do liftingu środkowej części twarzy – jest kotwiczona w okolicy powięzi i przeprowadzana w kierunku podbródka i żuchwy, tworząc specjalne rusztowanie dla tkanek.
DOUBLE NEEDLE nić o grubości 2/0 USP zakończona dwiema igłami, dzięki czemu wprowadzanie nici staje się łatwiejsze, zabieg jest krótszy, a rezultaty bardziej symetryczne. Zalecana jest do liftingu brwi i szyi.
BOCA krótka nić stworzona specjalnie do zabiegów powiększania ust. W odróżnieniu od reszty nici posiada haczyki skierowane na zewnątrz. Sprawia, że usta stają się pełniejsze i gwarantuje naturalny efekt.
MESOCOGS nić o grubości 3/0 USP polecana szczególnie do poprawy struktur większych obszarów na ciele, redukcji zmarszczek twarzy, szyi i rąk, a także do zabiegów ujędrniania skóry.
VAGINAL NARROWER nić o grubości 0/0 USP z dwiema igłami i haczykami kotwiczącymi ułożonymi w dwóch kierunkach. Stosowana do rewitalizacji i liftingu krocza oraz zwężenia wejścia do pochwy.
I-NEEDLE nić o grubości 2/0 USP do napinania luźnej skóry na szyi. Umożliwia wykonanie liftingu szyi z efektem podobnym do operacji liposukcji.
CROMA-PHARMA
VII. Zabieg roku 2014
KARBOKSYTERAPIA CDT w terapii łączonej z AUTOLOGICZNYM OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM
Zarówno terapia dwutlenkiem węgla, jak i osoczem bogatopłytkowym jest od dawna znana i z dużym powodzeniem stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Jednak połączenie tych dwóch technologii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa metoda o szerokim spektrum wskazań, dająca w krótkim czasie wyjątkowo dobre rezultaty. Synergia działania karboksyterapii oraz autologicznego osocza bogatopłytkowego została stosunkowo niedawno odkryta, lecz bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych. Potencjał tej metody jest ogromny i wciąż jeszcze niewykorzystany, dlatego też nieustannie prowadzone są obserwacje w celu potwierdzenia jej skuteczności w stale poszerzającym się zakresie działania. Pierwsze publikacje potwierdzające skuteczność skojarzonego zastosowania karboksyterapii oraz PRP dotyczą leczenia chorób skóry głowy oraz redukcji wiotkości zlokalizowanej w delikatnych okolicach: oczu, twarzy, szyi, dekoltu.
Karboksyterapia oznacza kontrolowaną aplikację medycznego dwutlenku węgla w różne okolice ludzkiego ciała w celu poprawy krążenia w tkankach, redukcji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej oraz poprawy elastyczności skóry. Zachodzący w wyniku iniekcji CO2 efekt wazodilatacji oraz jego wpływ na śródskórną reorganizację kolagenu pozwala redukować wiotkość skóry, rozstępy, blizny, cellulit oraz umożliwia konturowanie niektórych rejonów ciała (podbródek, uda, biodra, brzuch).
Autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi pacjenta jest produktem w stu procentach biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry zachodzi dzięki autologicznej odnowie komórkowej, czyli regeneracji i biostymulacji komórek skóry – dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych.
Według najnowszych doniesień, w wyniku połączenia karboksyterapii z PRP mechanizmy obu technologii wzajemnie oddziaływują na siebie intensyfikując stymulację i aktywację szeregu zachodzących procesów, dzięki czemu terapia pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym okresie czasu.
To innowacyjne połączenie obu technologii, poprzez właściwości autoregeneracji i biostymulacji okazało się bardzo skuteczną, wszechstronną metodą stosowaną nie tylko we wskazaniach estetycznych, ale również w leczeniu łysienia, wypadania włosów oraz przyspieszeniu procesu gojenia.
Beauty Derm Aesthetic
VIII. Najlepszy dermokosmetyk przeciwsłoneczny
ANTHELIOS XL
ULTRALEKKI FLUID DO TWARZY SPF 50+
SKŁAD: opatentowany systemem filtrów MEXOPLEX z bardzo wysoką ochroną SPF 50+ (UVB)/PPD 42 (UVA):
WSKAZANIA: skóra wrażliwa na działanie słońca. Alergie słoneczne. Intensywne nasłonecznienie.
KONSYSTENCJA:
> podczas aplikacji: łatwo rozprowadzająca się konsystencja pomaga tworzyć równomierną warstwę ochronną
> efekt końcowy: niewidoczny,
Nie powoduje powstawania zaskórników.
Działanie absorbujące dzięki unikalnemu połączeniu trzech składników aktywnych glukonianu cynku, perlitu i krzemionki.
Pojemność: 50 ml
La Roche-Posay
IX. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry wrażliwej
Sensibio Tolerance+
Krem łagodząco-kojący do skóry nadwrażliwej i alergicznej
Sensibio Tolerance+ to krem przeznaczony do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, nadwrażliwej, alergicznej i nietolerancyjnej. Ma na celu zmniejszenie uczucia ściągnięcia, kłucia i pieczenia oraz uzyskanie optymalnego nawilżenia.
Sensibio Tolerance+ działa kompleksowo na przyczyny nadwrażliwości skóry, zwłaszcza na procesy o podłożu neurogennym. Zmniejsza nadpobudliwość włókien nerwowych w skórze i reguluje mechanizmy biologiczne odpowiedzialne za reakcję alergiczną – opatentowany kompleks Neurocontrol®. Krem koi skórę, przynosi jej ulgę, jednocześnie trwale zwiększając jej odporność i tolerancję na czynniki stresogenne, dzięki czemu skóra nie reaguje podrażnieniem i zaczerwienieniem. Sodium PCA wzmacnia funkcje ochronne skóry i zapewnia optymalne nawilżenie. Preparat łagodzi uczucie kłucia i dyskomfortu. Krem ma bardzo delikatną konsystencję. Doskonale sprawdzi się jako baza pod makijaż. Pozostawia miękkie, aksamitne wykończenie.
To co charakteryzuje Sensibio Tolerance+ to przede wszystkim doskonała tolerancja. Krem jest w 100 % biokompatybilny ze skórą = aktywne składniki zapewniające najwyższy poziom tolerancji. Hipoalergiczny, nie zawiera parabenów ani konserwantów. Krem jest nieperfumowany oraz niekomedogenny. Bezpieczna, hermetyczna pompka typu air-less, zapewnia sterylność produktu.
Laboratoire Dermatologique Bioderma Poland
X. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej
EFFACLAR DUO +
KREM ZWALCZAJACY NIEDOSKONAŁOŚCI, ZATKANE PORY I PREZBARWIENIA POTRĄDZIKOWE
WSKAZANIA: pielęgnacja skóry trądzikowej o wzmocnionej skuteczności, zwalczająca uporczywe niedoskonałości, zatkane pory, przebarwienia potrądzikowe
SKŁAD: pirokton olaminy aby przeciwdziałać niedoskonałościom, niacynamid i woda termalna z La Roche-Posay o działaniu łagodzącym LHA™ (Lipohydroksy kwas) oraz kwas linolowy aby odblokować pory
INNOWACJA PROCERAD ™ przeciw podrażnieniom aby zwalczać powstawanie przebarwień potrądzikowych.
REZULTATY:
po 8 dniach niedoskonałości są znacznie zredukowane*
po 4 tygodniach pory są odblokowane, powierzchnia skóry jest wygładzona, nadmiar sebum i błyszczenie zmniejszone **
KONSYSTENCJA: nie tłusty, długotrwale matujący żel-krem. Szybko się wchłania, doskonała baz pod makijaż, hipoalergiczny.
POJEMNOŚĆ: 40 ml
*Badanie kosmetokliniczne w grupie 38 osób
**Badanie kosmetokliniczne w grupie 51 osób
La Roche-Posay
XI. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry naczynkowej
Iwostin Correctin Capillin
Preparat działa na dwóch poziomach:pielęgnacyjnym i wizualnym. Składniki aktywne pielęgnują skórę, zaś zawarte w podkładach pigmenty zapewniają trwały efekt kryjący do 8 godzin. Dodatkowo zawarty w produkcie filtr SPF30 chroni przed wolnymi rodnikami i fotostarzeniem skóry. Fluid jest dostępny w trzech kolorach: jasnym, naturalnym oraz ciepły beż. Ma bardzo dobre właściwości kosmetyczne i aplikacyjne (konsystencja, rozprowadzanie, wchłanianie).
Wskazania: Pielęgnacja i korygowanie niedoskonałości skóry naczynkowej, nadreaktywnej, skłonnej do czerwienienia się.
Właściwości:
 • Wzmacnia naczynka krwionośne
 • Redukuje rumień i zaczerwienienia
 • Przynosi uczucie ulgi i komfortu
 • Wygładza i wyrównuje koloryt skóry
 • Zapewnia trwały efekt naturalnego makijażu do 8 godzin
Substancje aktywne:ekstrakt z kasztanowca, witamina C, filtr SPF30.   
Dostępne odcienie:jasny, naturalny, ciepły beż.
Efekt zmniejszenia widoczności zaczerwienień oraz zmian naczynkowych potwierdziło ok. 82% badanych*
* Badanie aplikacyjne w Niezależnym Ośrodku Badawczym
Nepentes Pharma
XII. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji i regeneracji skóry po zabiegach estetycznych
Cicalfate Krem Regenerujący
Produkt przeznaczony do stosowania na podrażnioną skórę niemowląt, dzieci i dorosłych. Wspomaga regenerację naskórka między innymi przy pieluszkowym zapaleniu skóry, po zabiegach medycyny estetycznej, w przypadku oparzeń, odleżyn czy powierzchniowych otarć. Może być stosowany na śluzówki narządów płciowych.
Formuła dermokosmetyku opiera się na opatentowanym połączeniu składników aktywnych: SUKRALFAT – MIEDŹ – CYNK, o działaniu regenerującym i antybakteryjnym:
• ZMIKRONIZOWANY SUKRALFAT – ułatwia i przyspiesza regenerację naskórka, zapewnia ochronę podrażnionych obszarów skóry
• POŁĄCZENIE SIARCZANU MIEDZI I SIARCZANU CYNKU – działa antybakteryjnie, zmniejszając ryzyko proliferacji (namnażania i rozwoju) bakterii.
• WODA TERMALNA AVÈNE – koi i łagodzi podrażnienia
Cicalfate Krem Regenerujący:
 • PRZYSPIESZA REGENERACJĘ PODRAŻNIONEJ I USZKODZONEJ SKÓRY:
 • ZMNIEJSZA RYZYKO WTÓRNEGO NADKAŻENIA
·        SKUTECZNIE KOI I ŁAGODZI PODRAŻNIENIA
Pierre-Fabre Dermo-Cosmetique Polska
XIII. Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji ciała
ELANCYL CELLU SLIM NOC
ELANCYL, lider* na rynku dermokosmetyków antycellulitowych w Polsce, wprowadził w roku 2014 nowy produkt antycellulitowy na noc.
CELLU SLIM NOC
Z wyciągiem z Cekropii, kofeiną + cząsteczka GP4G
Innowacyjna formuła Cellu Slim noc:
– działanie wyszczuplające: cząsteczka GP4G, prawdziwe źródła energii komórkowej, stymuluje nocny metabolizm komórkowy** w celu optymalizacji działania połączenia** cekropii i kofeiny na mechanizm spalania tłuszczów dla istotnego zmniejszenia widoczności cellulitu. Wyciąg z młodych pędów jabłoni zmniejsza magazynowanie tłuszczów, a wyciąg z pieprzu syczuańskiego ogranicza ponowne pojawianie się nowej pomarańczowej skórki**, dla uzyskania długotrwałej skuteczności.
– działanie ujędrniające: bluszcz, naturalna substancja czynna, wzmacnia elastyczność i jędrność skóry**. W trakcie wykonywania masażu wspiera fizjologiczny drenaż, wspomagając uwalnianie komórek od nadmiaru wody.
– piękno skóry: olej z krokosza barwierskiego i olej z nasion wiesiołka dwuletniego przez noc odżywiają skórę, by była gładka po przebudzeniu
REZULTAT: wygładzenie nierówności i wyszczuplenie potwierdzone po 14 nocach***
*IMS Polska
** testowane w warunkach laboratoryjnych
*** badanie kliniczne: pomiary instrumentalne wykonane przez niezależną jednostkę w grupie 54 kobiet po 14 dniach stosowania produktu.
Pierre-Fabre Dermo-Cosmetique Polska
XIV. Najlepszy dermokosmetyk przeciwzmarszczkowy
Neovadiol Magistral i Neovadiol Magistral Elixir
Według United Nations Population Fund: co 4. kobieta przechodzi menopauzę, co 3. kobieta będzie ją przechodzić za 15 lat, a co 2. za 50 lat
NEOVADIOL MAGISTRAL od Vichy – Odżywczy balsam przywracający gęstość skóry
WYSOKA SKUTECZNOŚĆ: już po 4 tygodniach skóra jest o 30% mniej sucha, a po 3 miesiącach aż o 50% (na podstawie oceny dermatologicznej, badanie na grupie 220 kobiet, pomiar po jednym i trzech miesiącach).
OPTYMALNA TOLERANCJA: Formuła NEOVADIOL MAGISTRAL została specjalnie opracowana, aby pielęgnować uwrażliwioną w wyniku menopauzy skórę. NEOVADIOL MAGISTRAL nie zawiera parabenów. Jest produktem hipoalergicznym, zawiera Wodę Termalną z Vichy o właściwościach kojących oraz regenerujących.
NIEZWYKŁA PRZYJEMNOŚĆ: ma aksamitną i delikatną konsystencję. Nie zostawia tłustej warstwy na skórze. 2/3 kobiet wybiera ją zamiast codziennej pielęgnacji (Niemcy, potwierdzone przez 184 kobiet).
Rezultat: rysy wymodelowane, elastyczna skóra i natychmiastowy komfort.
Badania kliniczne wykazały, że u kobiet po menopauzie następuje spadek lipidów, aż o 57%. Lipidy, zwłaszcza kwasy omega 3, 6 i 9 odgrywają w skórze podwójną rolę. Zapewniają jej odżywienie i dostarczają energii niezbędnej do zachowania gęstości i elastyczności. Działają jak substancja sklejająca warstwy skóry. Ich spadek zaburza jej strukturę i zwiększa zwiotczenie. Przyczynia się również do jej przewlekłej suchości. Skóra staje się cieńsza, wrażliwsza i traci elastyczność.
Dlatego, aby odbudować ją w okresie pomenopauzalnym, należy zapewnić jej aktywne odżywienie oraz przywrócić gęstość.
Propozycja Vichy:
NEOVADIOL MAGISTRAL Odżywczy balsam przywracający gęstość skóry
Składniki aktywne
Połączenie Proteic Gf oraz Pro-XylaneTM i olejków witalnych, aby przywrócić proporcje twarzy i gęstość skóry oraz zapewnić jej odbudowę lipidową.
Odbudowa tkanek:
PROTEIC Gf – naturalny wyciąg roślinny bogaty w proteiny, pobudza syntezę czynników wzrostu skóry
PRO-XYLANE TM – naturalny cukier, uznany składnik przeciwstarzeniowy, wzmacnia tkankę podporową (test in vitro).
Odbudowa lipidów:
OLEJKI WITALNE :
OLEJEK SZAFRANOWY – wyciąg z nasion szafranu (z rodziny kosaćcowatych) zawiera kwasy omega 9 i dużą ilość omega 6 (2 razy więcej niż olejek arganowy) o właściwościach zmiękczających i odżywczych.
OLEJEK Z OTRĘBÓW RYŻOWYCH – pozyskiwany pod ciśnieniem ze świeżego ryżu japońskiego, również bogaty w kwasy omega 9 (między 40 a 52%), w omega 6, omega 3. Pobudza również syntezę naturalnych lipidów skóry.
MASŁO KARITÉ – pozyskane z orzecha drzewa z Afryki Równikowej, zawiera kwasy omega 9 (2 razy więcej niż olej sojowy), omega 6 o właściwościach nawilżających, zmiękczających, kojących. Sprzyja również lipogenezie naskórka.
+ kwas LHA o działaniu złuszczającym
+ Woda Termalna z Vichy o działaniu kojącym oraz regenerującym
NEOVADIOL MAGISTRAL ELIXIR
3 metody aplikacji NEOVADIOL MAGISTRAL ELIXIR:
·        odżywcze serum: kilka kropli nakładamy na twarz przed zastosowaniem kremu pielęgnacyjnego
·        wygładzający balsam –2-3 krople eliksiru łączymy z kremem pielęgnacyjnym, aby zapewnić skórze głębokie odżywienie
·        wypełniająca maska: 10 kropli eliksiru zostawiamy na skórze na 10 minut.
Vichy Laboratoires
XV. Super Perła Dermatologii Estetycznej 2014
Gama Produktów Cetaphil
Już od 10-u lat Cetaphil pomaga polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją wrażliwej skóry pacjentów.
Na bazie wielu badań z dziedziny dermatologii oraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, powstała seria specjalistycznych dermokosmetyków, które dbają o nawet najbardziej wymagających pacjentów.
Kompleksowa pielęgnacja skóry składa się jedynie z dwóch etapów:
Krok 1 – delikatne i jednocześnie skuteczne oczyszczenie
Cetaphil EM Emulsja micelarna Do mycia – chroni płaszcz lipidowy dzięki zabezpieczeniu substancji myjącej w postaci miceli. Sprawdza się w przypadku skóry suchej, wrażliwej, z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, jak również przed i po zabiegach dermatologicznych oraz do demakijażu twarzy i okolic oczu.
Krok 2 – nawilżanie, ochrona i regeneracja
Dobór właściwego produktu zapewni oczekiwany efekt. W zależności od stanu skóry, mamy do dyspozycji:
Cetaphil MD Dermoprotektor Balsam do twarzy i ciała
Zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry za sprawą jego unikatowego składu. Zawiera olej z orzechów makadamia, który dostarcza NNKT oraz pantenol, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację, a także najwyższe wśród dermokosmetyków stężenie silnie wiążącej wodę gliceryny.
Cetaphil DA Ultra Krem intensywnie nawilżający
Intensywnie nawilża oraz uzupełnia brakujące w skórze lipidy. Zawiera unikalny kompleks ERC5, czyli pięć kluczowych składników, które zapewniają skórze ochronę, prawidłowe nawilżenie oraz odpowiednie uzupełnienie lipidów (np. PCA, masło Shea i olej z orzechów makadamia). Dzięki temu świetnie sprawdza się w przypadku AZS i wyprysku oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo suchą skórą.
Cetaphil PS Lipoaktywny Krem nawilżający
Zapewnia silnie wysuszonej lub uszkodzonej skórze zaspokojenie jej trzech najistotniejszych potrzeb:
– ochronę – tworzy na skórze film ochronny, w jego skład wchodzą olej migdałowy, wazelina i dicapryl oraz silikony, które dodatkowo zmiękczają i wygładzają naskórek
– regenerację – witamina E i silikony działają kojąco i pobudzają wzrost nowych komórek
– nawilżanie – zawiera glicerynę, która długotrwale wiąże wodę.
Jest szczególnie polecany po zabiegach medycyny estetycznej.
Seria zawiera też dwa produkty przeznaczone dla dzieci, do codziennej pielęgnacji oraz ochrony skóry atopowej, suchej lub wrażliwej.
Cetaphil Restoraderm Emulsja do mycia
Skutecznie oczyszcza i chroni skórę dziecka, dzięki związaniu substancji myjących w wielowarstwowej miceli, dlatego nie wysusza skóry, jak tradycyjne środki myjące i nie pozostawia na skórze tłustej nieprzepuszczalnej warstwy, jak większość preparatów dodawanych do kąpieli.
Cetaphil Restoraderm Balsam do nawilżania twarzy i ciała
Zawiera składniki przywracające prawidłowe funkcjonowanie wszystkich warstw naskórka poprzez uzupełnienie lipidów, przyspieszenie regeneracji oraz intensywne nawilżenie. Na szczególną uwagę zasługują takie składniki jak:
– PCA i arginina – uzupełniają niedobory Naturalnego Czynnika Nawilżającego
– prekursor ceramidów i niacynamid – dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii odbudowują niezbędne ceramidy.
Cetaphil DERMACONTROL Cera trądzikowa
Pianka do mycia oraz Krem nawilżająco-matujący SPF30
SPECJALNIE OPRACOWANE DLA SKÓRY TRĄDZIKOWEJ LUB PRZETŁUSZCZAJĄCEJ SIĘ
Pielęgnacja skóry trądzikowej lub przetłuszczającej stanowi duże wyzwanie tak dla lekarza i pacjenta, jak i dla ośrodków badawczych pracujących nad formułami dermokosmetyków.
Wieloletnie doświadczenie Galdermy w tworzeniu serii Cetaphil pozwoliło na najtrafniejszy dobór niezbędnych składników a nowoczesne laboratoria opracowały unikatowe technologie. Dzięki temu powstała linia Cetaphil DERMACONTROL, która odpowiada na wszystkie potrzeby skóry trądzikowej lub przetłuszczającej się.
Najistotniejsze kierunki działania to: •regulacja wydzielania sebum, •skuteczne oczyszczanie chroniące przed podrażnieniami, •nawilżanie i odbudowa bariery naskórkowej, •bezpieczna i niekomedogenna ochrona UV, •łagodzenie podrażnień i •efekt matujący.
Szczególny wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo mają zastosowane w Cetaphilu DERMACONTROL przełomowe technologie:
OLEOSOME TECHNOLOGY. Zastosowanie oleosomów umożliwia stworzenie emulsji lamelarnej, która swoją strukturą naśladuję budowę ludzkiej skóry. Dzięki temu powstaje lekki i niekomedogenny krem, który zapewnia wysoką ochronę UVA i UVB.
CERAMIDE TECHNOLOGY. Dzięki wykorzystaniu prekursora ceramidów umożliwia skórze wytworzenie tych klas ceramidów, które są w danym czasie najbardziej potrzebne.
MICROPEARL TECHNOLOGY. Struktura pudru sferycznego, który dzięki swoim właściwościom zapewnia efekt matujący po zastosowaniu kremu.
ZINC COMPLEX TECHNOLOGY. Jest oparta o związki cynku. Wykorzystuje dwufunkcyjny surfaktant, który jednocześnie skutecznie oczyszcza i łagodzi podrażnienia
Galderma Polska
Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!