Lista kategorii

Artykuły

"Nie jest trudno pokonać w walce byka. Nawet 800 kilogramowego.Istnieje jednak pewien warunek - nie można się go bać." Masutatsu Oyama (karateka, twórca Kyokushin Karate) Nie bez kozery zaczęłam mój tekst tym cytatem…, ale o tym pod koniec artykułu;-) Moja refleksja, którą z Wami postanowiłam się tu podzielić, pojawiła się pod wpływem wpisu jednej z Czytelniczek, zamieszczo... wiecej »

Czasami wydawać się może, że ja piszę o idealnym świecie, gdzie istnieją mężczyźni idealni, kobiety są grzeczne, jeśli już się pokłócimy, to zaraz się pogodzimy, wszyscy jak już są razem to się kochają, no po prostu miodzie, sielanka, motylki nad łąką fruwają i jest aż do zemdlenia słodko. Ale życie jest inne. Owszem, można naprawdę pokłócić się mą... wiecej »

Nim zacznę zastanawiać się nad tematem - opowiem taką historię z przeszłości. Załapałem kiedyś bakterię jakąś odmianą salmonelli, jakiegoś wyjątkowego serotypu  – czyli innymi słowy zatrułem się paskudnie złośliwym paskudztwem. Miałem odwodniony organizm, pakowano we mnie sole mineralne, wodę i miałem zerową dietę. Po kilku dniac... wiecej »