Lista kategorii

Naturalne powikłania po plastyce brzucha, które mogą się przydarzyć

Odwiedzin: 33647 2011-12-15 12:21
Naturalne powikłania po plastyce brzucha, które mogą się przydarzyć

Share Button

Często nie zdajemy sobie sprawy decydując się na plastykę brzucha jakie powikłania niesie za sobą ten zabieg chirurgii plastycznej. Naturalne powikłania po Abdominoplastyce możemy porównać do innych po zabiegach chirurgicznych. Plastyka brzucha niesie za sobą przede wszystkim poprawę wizualną powierzchni brzusznej.

Plastyka brzucha jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej. Ma on głównie na celu podniesienie estetyki brzucha. Likwiduje różnorodne zniekształcenia powierzchni brzusznej spowodowane nadmierną wiotkością skóry, nadmierną ilością podskórnej tkanki tłuszczowej, zanikiem i wiotkością warstwy mięśniowej lub nadmierną ilością wewnątrzybrzusznej tkanki tłuszczowej lub organomegalią (powiekszony jeden lub wiecej organów)

Naturalnymi powikłaniami po plastyce brzucha są 

1. Obrzęk 

Zazwyczaj do 48 h po zabiegu narasta a po tym czasie zaczyna ustepować. Obrzęk zanika od nadbrzusza po okolo miesiącu a najdłużej utrzymuje się w podbrzuszu nad blizną do kilku miesięcy w zależności od pacjenta

2. Zasinienia 

Pojawiają się po około 2 dniach po operacji i utrzymują do 2-3 tygodni

3. Zaburzenia czucia

Może trwać do kilku miesięcy a w okilicy blizny najdłużej lub trwale.

4. Gromadzenie się płynu surowiczego

Płyn surowiczy wystepuje w ranie pooperacyjnej. Do 2 doby po zabiegu w ranie są derny, które odprowadzają nagromadzony płyn. Często w badaniach kontrolnych w 1 i 2 tygodniu odciagany jest jeszcze z rany płyn surowiczy. W wielu przypadkach jest ten zabieg przeprowadzany wielokrotnie do 2-3 mieisiecy po zabiegu operacyjnym.

5.Trwała blizna pooperacyjna

Pacjentki muszą być uprzedzone przez chirurga, że blizna swój ostateczny wygląd nabiera około roku po zabiegu. Po tym czasie powinna być w formie lini prostej, wąska, blada , miękka i być płaska.

6. Ból pooperacyjny

Uzależniony jest od naturalnego progu bólowego danej pacjentki. Usmierzyć mogą go ogólnodostepne środki przeciwbólowe.

7.Ogólne osłabienie

Występuje najczęściej do 2-3 dni po operacji. Do 2 tygodni pacjnet wraca do normalnego funkcjonowania ale praca fizyczna dopiero może być wdrażana po około miesiącu. 

Opisane powyżej powikłania są naturalnymi i prawie każdym przypadku wystepującymi. Dobry specjalista wprowadzi pacjenta w tematykę przede wszystkim jego potencjalnego stanu po zabiegu a wnikliwy pacjent podczas konsultacji dopyta się o wszystkie szczegóły. Nie tylko sam zabieg i przygotowanie do niego powinien interesować pacjenta, ale również to co będzie się z nim działo przez najblizsze miesiące po operacji. Jeśli podejdziemy do siebie i do zabiegu bardzo powaznie to efekt zabiegu będzie jak najbardziej nas zadawalający.

Anna Jaskiewicz

FeelBeauty,eu

 

 
                                                                                             
 Pomagamy w wybraniu Specjalisty                               Zadaj pytanie naszemu Expertowi 
     specjalista@feelbeauty.eu                                                    expert@feelbeauty.eu
 
 
                                                                                             
    Chcesz wiedzieć więcej?                                                 Podziel się swoją historią z nami !
     Zajrzyj na nasze Forum                                                               portal@feelbeauty.eu
 

 

 

Share Button