Lista kategorii

Dlaczego tyjemy?

Odwiedzin: 27919 2010-02-09 20:51
Dlaczego tyjemy?

Share Button

Otyłość ma początek w większości przypadków w dzieciństwie. Pulchne dzieci są marzeniem wielu rodziców a niejadki ich bolączką. Właśnie wtedy nabywamy skłonności do nadprogramowych kilogramów swojego ciała. Rodzice lekceważą wygląd swojego dziecka myśląc, że wyrośnie z tego. Otóż to największy błąd, który przekłada się na całe życie człowieka borykającego się z tkanką tłuszczową...

Wszystko ma swoje podłoże. Najczęściej początek bierze się w dzieciństwie.

Czym spowodowana jest otyłość u dzieci?

Najczęstszą przyczyną jest za duża ilość kalorii jaką rodzic podaje dziecku w stosunku do jego zapotrzebowania. Dziecko jak i każda dorosła osoba w momencie kiedy zaczyna tyć, zaczyna także mało się ruszać. Rodzice często karmią dzieci fast foodami bądź zajadają się chipsami, słodyczami przed telewizorem czy komputerem.
Około 5% dzieci ma otyłość, która współwystępuje z innymi schorzeniami, np. układu nerwowego czy tarczycy. Jednak w momencie kiedy dziecko tyje mimo, że ma zapewnione odpowiednie dawki zdrowego jedzenia i ruch należy skonsultować się z lekarzem.
Predyspozycje do otyłości mogą być także genetyczne. Skłonność do tycia spowodowana jest przez uszkodzenie genu, np. kodującego hormonu (leptyna) regulujący znajdujący się w mózgu ośrodek sytości.
Dziecko otyłych rodziców dość często ma nadwagę. Jednak śmiało można powiedzieć, że większy wpływ niż geny ma niezdrowy tryb życia rodziców który przekazują dzieciom. Na otyłość wpływ może mieć okres ciąży i czas po porodzie. Matka źle odżywiająca się jak i karmiąca dziecko sztucznym mlekiem zamiast własnym również przyczynia się do problemów z nadwagą dziecka. Badania pokazują, że karmienie piersią, nawet przez krótki czas, ogranicza ryzyko otyłości w późniejszym wieku.
 

Zastanówmy się czy kolejne kupowanie słodyczy naszym pociechą wyjdzie im na zdrowie, pozwalanie na długie przesiadywanie przed komputerem, tv... Pomyśl o przyszłości swojej pociechy i niech dziecko zacznie brać przykład ze swojego Rodzica. Dobry przykład!!!

 

Anna Jaskiewicz

FeelBeauty.eu

Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!

 

 

Polecamy do przeczytania również

BMI Body Mass Index

Abdominoplasty. Czy kwalifikuję się do plastyki brzucha ?

Rodzaje znieczuleń 

 
 
                                                                                             
 Pomagamy w wybraniu Specjalisty                               Zadaj pytanie naszemu Expertowi 
     specjalista@feelbeauty.eu                                                    expert@feelbeauty.eu
 
 
                                                                                               
     Chcesz wiedzieć więcej?                                                Podziel się swoją historią z nami 
      Zajrzyj na nasze Forum                                                            portal@feelbeauty.eu
 

 

 

Share Button