Lista kategorii

Artykuły

Znieczulenie i jego rodzaje. Narkoza, sedacja, znieczulenie miejscowe... Znieczulenie zewnątrzoponowe. Kiedy się je stosuje? Jakie powikłania mogą wystąpić? Znieczulenie ogólne. Strach przed narkozą. Co to jest narkoza? Sedacja.

Znieczulenie kojarzy się zawsze pacjentom z pełną narkozą, snem podczas zabiegu i lękiem o to, czy się wybudzą. Jest wiele metod znieczulenia i to lekarz dobiera do indywidualnych potrzeb, rodzaju zabiegu, tak by,jak najmniej obciążać organizm, a jednocześnie przeprowadzić bezpiecznie zabieg. Zamiast bać się, lepiej dobrze przygotuj się do znieczulenia, które jest sprzymierzeńcem ... wiecej »

Znieczulenie zewnątrzoponowe znosi odczuwanie w pewnych odcinkach ciała. Podaje się je w kilka miejsc w zależności od miejsca, które ma być operowane. Najczęściej stosowanym i najbardziej znanym pacjentom jest odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Anestezjolog przed zabiegiem znieczulającym dokładnie wyjaśni cały proces podawania znieczulenia zewnątrzoponowego by pacjent bez stresu podd... wiecej »

Narkoza nas przeraża. Czy znieczulenie ogólne jest czymś, czego powinniśmy się obawiać? Poznaj cały proces wprowadzania w narkozę od analgezji -zniesienia bólu po anestezje -sen i wybudzanie z narkozy. Strach przed nieznanym to objaw u pacjentów, którzy wcześniej nie mieli znieczulenia ogólnego. Anestezjolog przed zabiegiem opowie, jak będzie wszystko wyglądać, byś spokojnie podda... wiecej »

Sedacja jest jednym z najczęściej stosowanych znieczuleń potrzebnych do drobnych zabiegów niewymagających pełnej narkozy. Pacjent jest zobojętniały, co jest najważniejszym elementem w tym znieczuleniu. Chodzi głównie o to by nie bał się zabiegu.... wiecej »