Lista kategorii

Artykuły

10 najczęściej ignorowanych objawów prowadzących do ubytków w zębach czyli próchnicy Dlaczego boimy się chodzić do dentysty? Najczęstsze przyczyny: dentofobia,wstyd, brak pieniędzy i ból Botoks-toksyna botulinowa cudownym środkiem nie tylko na zmarszczki, ale i szczękościsk-bruksizm

Codzienne oglądanie swojej jamy ustnej podczas mycia może dać nam wiele informacji, co się dzieje z naszym ciałem. Czasem błahe naszym zdaniem symptomy dają wyraźny komunikat o złym stanie zdrowia. Nie czekajmy, aż dojdzie w przypadku zębów do próchnicy a później do utraty zęba lub kilku, bo w międzyczasie z tego problemu może powstać inne schorzenie łącznie z rakiem jamy ustn... wiecej »

Mamy XI wiek a nadal wiele osób unika wizyty u dentysty. Nie jest to ani śmieszne dla samych pacjentów, ani budujące dla stomatologii. Dlaczego Polacy boją się dentystów i co robią stomatolodzy, by pacjenci zmienili swoje podejście? Przyjrzeliśmy się bliżej temu problemowi, odwiedzając kilka gabinetów w Polsce. Rozmowy z pacjentami dały nam pewien obraz podejścia pacjenta do stomat... wiecej »

Botoks jest najczęściej stosowanym preparatem w medycynie estetycznej. Czasowe niwelowanie ruchów mięśni daje efekt wygładzenia zmarszczek oraz osłabienie zbyt ekspresyjnej mimiki twarzy. Botox stosowany jest również przez stomatologów w zjawisku tzw. Bruksizmu czyli mimowolne lecz bardzo silne zaciskanie szczęki. Botox pomaga rozluźnić mięśnie i znieść objaw szczękościsku. ... wiecej »