Lista kategorii

Artykuły

W niniejszym artykule chciałbym przedstawić krótki zarys jednego z bardziej znanych błędów medycznych. Mowa tu oczywiście o błędzie diagnostycznym. Błąd diagnostyczny polega na postawieniu niewłaściwej diagnozy na skutek obiektywnie sprzecznego z zasadami obowiązującymi w medycynie postępowania lekarza. ... wiecej »

W ostatnim czasie, szczególnie w mediach wiele słyszymy o różnych przypadkach medycznych, w których to lekarze odgrywają główna rolę. Mówimy tu przede wszystkim o sytuacjach, w których lekarze nie do końca byli zaangażowani w swoje obowiązki w wyniku czego doprowadzili do szeregu zaniedbań, a co za tym idzie błędów lekarskich. ... wiecej »

Poddając się dobrowolnie wszelkiego rodzaju zabiegom liczymy na to, iż jakość naszego życia ulegnie poprawie. Czasem jednak, nie mając wyboru, poddawani jesteśmy przeróżnym zabiegom, operacjom, ufając, że zdrowie nasze jest w odpowiednich rękach. Wraz z rozwojem medycyny, szczególnie medycyny estetycznej oraz chęcią zachowania młodości, liczba przeprowadzanych zabiegów stale ro... wiecej »