Lista kategorii

Artykuły

Bielactwo inaczej Vitiligo. Jak Michael Jackson radził sobie z chorobą? Najważniejsze odmiany łuszczycy Wygraj z łuszczycą odpowiednią dietą! Witold Szmanda o swojej skutecznej walce z chorobą. cz.II Leczenie łuszczycy dietą. Witold Szmanda o walce z chorobą, metodach leczenia i wpływie odżywiania. cz.I Rozstępy-Striae. Rozpoznanie przyczyn, rodzaje leczenia oraz zalecane zabiegi Znamiona skórne i ich rodzaje. Skuteczne zabiegi likwidujące rozszerzone naczynka czyli teleangiektazje tzw. pajączki Trądzik rózowaty jest problemem również dorosłych Łuszczyca i jej próby leczenia Jak wygląda czerniak? Dlaczego

Na bielactwo nabyte chorował Michael Jackson. Ciało gwiazdora zaczęło pokrywać się białymi plamami. W rezultacie Michael zdecydował się na zabieg depigmentacji, który polegał na przejściu terapii, która rozjaśniła jego karnację. Zabieg stosuje się często w przypadku przebarwień różnej etiologii. ... wiecej »

Łuszczyca łac. psoriasis to choroba, która najczęściej dotyka naszą populację. Informacja dla osób, które obawiają się pacjentów z tym schorzeniem! Nie jest to choroba zakaźna chodź wielu może się z taką kojarzyć. Dla tych których dotknęło to schorzenie jest przewlekłym schorzeniem trwającym całe życie. Nie ma znaczenia płeć, rozwija się w okresie pokwitania, późniejs... wiecej »

Łuszczyca charakteryzuje się nadmiernym złuszczaniem naskórka oraz obecnością na skórze plam, grudek lub zmian krostkowych w kolorze czerwonobrunatnym, pokrytych srebrzystą lub srebrzystoszarą nawarstwiającą się łuską bądź strupami. Towarzyszącym objawem jest ból, świąd i pieczenie.... wiecej »

Na łuszczycę choruje aż 125 milionów ludzi na świecie, w tym milion ludzi w Polsce. Jest to przewlekła i nawracająca choroba, zwana inaczej chorobą duszy i ciała, dlatego że dotyka nie tylko skóry, gdzie powstają wykwity, ale całego organizmu. Znacznie obniża jakość życia pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Jest bardzo trudna i uciążliwa w leczeniu. Czy można ją wylecz... wiecej »

Rozstępy są zmorą przede wszystkim kobiet, ale może dlatego że mężczyźnie głośno się do nich nie przyznają. Striae to łacińska nazwa spotykana przez pacjentów, którzy udadzą się na konsultację do dermatologa by rozpoznać przyczyny, sprawdzić w jakim są etapie rozwijania i wdrożyć leczenie z podjęciem decyzji o zabiegach, których jest na rynku medycyny estetycznej coraz wi... wiecej »

Każdy z nas posiada znamiona w formie pieprzyków, plam, które albo niepokoją doprowadzając do wizyty u dermatologa lub są lekceważone latami. Druga opcja jest czasem wyrokiem stawianym na swoim życiu. Znamiona skórne nie zawsze oznaczają, że dzieje się coś złego, ale ich wzrost czy zmiany koloru powinny dać nam sygnał do kontroli lekarskiej. Zaniedbanie może mieć nieodwracalne sk... wiecej »

Pajączki na skórze są efektem kruchości naczyń krwionośnych, które nie wytrzymują ciśnienia krwi.Rozszerzone naczynka pękające dają nieładny efekt na skórze w postaci rumienia a przy dokładnym przyjrzeniu się teleangiektazje czyli popularnie zwane pajączkami, które z czasem pozostają na zawsze.... wiecej »

Zawsze kojarzymy sobie trądzik z nastolatkiem. Krosty, zaczerwienienia to dramat dla młodego człowieka. Ale czy tylko nastolatki są jedynymi,  którzy nienawidzą trądzik? O tuż nie, osoby dojrzałe przeważnie w wieku 30 -50 lat, także doświadczają ,,uroku,, jaki ma trądzik. Trądzik różowaty, występuję częściej u kobiet niż u mężczyzn, ale za to u mężczyzn ... wiecej »

Łuszczyca to choroba skóry, niestety nie do wyleczenia. Jest chorobą przewlekłą i niejednorodną. Skóra zajęta tą chorobą ma kolor czerwony, różowy z bliska widać, że skóra pokryta jest łuskami. Zmiany skórne są uciążliwe - swędzenie, łuszczenie się skóry. Najważniejsze jest to, aby zaleczyć i chronić przed nawrotami objawów łuszczycy.... wiecej »

Czerniak to najzłośliwsza odmiana raka skóry. Nie bagatelizuj jakichkolwiek zmian, które zachodzą na twoim ciele. Każdy niepokojący sygnał zgłoś lekarzowi. Czerniak szybko zdiagnozowany daje w 90% szanse całkowitego wyleczenia. Ekspansja ciała na światło słoneczne jak i sztuczne, predyspozycje genetyczne oraz skóra z małą zawartością barwnika to ludzie najbardziej narażeni na ... wiecej »