Lista kategorii

Artykuły

Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na apel Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie medycyny estetycznej Medycyna estetyczna dziedziną tylko dla lekarzy 10 pytań, które musisz zadać w gabinecie medycyny estetycznej przed zabiegiem Najważniejsze informacje o kwasie hialuronowym stosowanym w medycynie estetycznej Zabiegi medycyny estetycznej, które zdążysz xrobić przed wielkim wyjściem Wykorzystanie wizerunku pacjenta.Zdjęcia przed i po zabiegu. Jak są ważne? Czym się kierować przy wyborze dobrego gabinetu medycyny estetycznej? Cz.I HGH tajemniczy hormon ludzkiego wzrostu w  świecie medycyny estetycznej

Panowie nie tak wylewnie opowiadają o swoich kompleksach. Często nadmiar tkanki tłuszczowej, pojawiające się zmarszczki, problemy z łysieniem kwitują uśmiechem, żartem lub uciekają całkowicie od tematu. Medycyna estetyczna jest ratunkiem również dla nich, szeroki wachlarz zabiegów pomaga w odzyskaniu pewności siebie. Pamiętajmy jednak, żeby trafiać tylko do lekarzy!... wiecej »

Ministerstwo Zdrowia nie pozwoliło długo czekać z odpowiedzią na apel Naczelnej Rady Lekarskiej z 9.12.2017 r. w sprawie podjęcia prac legislacyjnych, które mają na celu uregulowanie świadczeń z zakresu medycyny estetycznej. Apel Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczył umożliwienia świadczeń tylko przez lekarzy i lekarzy dentystów, dając tym samym najwyższy poziom i bezpieczeństwo udzi... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i niestety wiele osób nieuprawnionych wpadło na pomysł, by zacząć zarabiać na nieświadomych klientach kusząc niższą ceną. Pojawiły się również osoby będące lekarzami, ale nie wiedzieć z jakich pobudek, stały się szkoleniowcami osób, które z medycyną nie mają nic wspólnego, rozdają certyfikaty, mające uprawniać do wykonywania z... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i istnieje strefa, którą nasz portal nazywa poligonem głupoty zarówno dla pacjentów, jak i osób, które nigdy nie powinny mieć strzykawki w ręku a tym bardziej bawić się czyimś zdrowiem. Przygotowaliśmy listę pytań, które pomogą wybrać osobę, która ma prawo wykonywania zabiegów, a pacjent będzie mieć pewność, że będzie zadowolon... wiecej »

Kwas hialuronowy już na dobre zagościł w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Jest najważniejszym składnikiem naszej skóry, wchodząc w skład tkanki łącznej. Kwas hialuronowy u młodych osób występuje w dostatecznej ilości i zapewnia jędrną i sprężystą skórę. Niestety z wiekiem zaczyna brakować, przez co powstają zmarszczki a skóra przy jego braku, zaczyna być mało elas... wiecej »

Noc sylwestrowa zbliża się wielkim krokami. Zastanawiasz się, co możesz jeszcze zaplanować z zabiegów, by wyglądać pięknie, ale obawiasz się niepożądanych efektów. Musisz zapomnieć o zabiegach chirurgii plastycznej, bo są zbyt inwazyjne i na wygojenie się blizn potrzeba więcej czasu niż na zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetologii lub kosmetyczne. Podpowiem, jakie brać pod ... wiecej »

Zdjęcia przed i po zabiegu to nieodzowny element w praktyce medycznej od chirurgii plastycznej, medycynę estetyczną a na stomatologii czy bariatrii kończąc. Fotorelacja jest bardzo ważnym etapem. Jest przejrzystą i niezakłamaną relacją z zabiegu, którego efekty można porównać ze stanem sprzed działań lekarza. Zdjęcia są wizytówką specjalisty, ale czy wizerunek pacjenta możne z... wiecej »

Jak grzyby po deszczu powstają na każdym kroku gabinety medycyny estetycznej. W natłoku informacji z tv, radio i kolorowych pisemek nie mamy tak naprawdę pojęcia czym się kierować przy wyborze dobrego lekarza i gabinetu medycyny estetycznej. Czy elegancki wystrój zapewni nam profesjonalne podejście i umiejętności specjalistów? Kto w gabinetach może wykonywać zabiegi i jakie?... wiecej »

HGH (Human Growth Hormone) jest hormonem wzrostu i robi zawrotną karierę w medycynie estetycznej. Czy aby na pewno wiemy wszystko na jego temat, by poddać się kuracji HGH? Każdy chce zatrzymać młody wygląd i mieć tyle sił witalnych co w młodości. Jakim kosztem ? Czy jest więcej korzyści, czy negatywnych skutków ubocznych przy stosowaniu HGH-hormonu wzrostu, kiedy już jesteśmy dojr... wiecej »