Lista kategorii

Artykuły

Skuteczne i nie efektywne zabiegi na cellulit Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na apel Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie medycyny estetycznej Medycyna estetyczna dziedziną tylko dla lekarzy 10 pytań, które musisz zadać w gabinecie medycyny estetycznej przed zabiegiem Najważniejsze informacje o kwasie hialuronowym stosowanym w medycynie estetycznej Zabiegi medycyny estetycznej, które zdążysz xrobić przed wielkim wyjściem Wykorzystanie wizerunku pacjenta.Zdjęcia przed i po zabiegu. Jak są ważne? Czym się kierować przy wyborze dobrego gabinetu medycyny estetycznej? Cz.I HGH tajemniczy hormon ludzkiego wzrostu w  świecie medycyny estetycznej

Cellulit to najnudniejszy temat od wielu lat, ale i najczęściej podejmowany przez kobiety, które są na niego narażone, czyli prawie wszystkie... Pojawia się nie tylko na naszych udach czy pośladkach, ale ramionach, łydkach. Nie jest niebezpieczny, ale po prostu bardzo kłopotliwy. Każda kobieta w pierwszej kolejności po dużym biuście, ładnej pupie i pięknych włosach dojrzy u innej k... wiecej »

Panowie nie tak wylewnie opowiadają o swoich kompleksach. Często nadmiar tkanki tłuszczowej, pojawiające się zmarszczki, problemy z łysieniem kwitują uśmiechem, żartem lub uciekają całkowicie od tematu. Medycyna estetyczna jest ratunkiem również dla nich, szeroki wachlarz zabiegów pomaga w odzyskaniu pewności siebie. Pamiętajmy jednak, żeby trafiać tylko do lekarzy!... wiecej »

Ministerstwo Zdrowia nie pozwoliło długo czekać z odpowiedzią na apel Naczelnej Rady Lekarskiej z 9.12.2017 r. w sprawie podjęcia prac legislacyjnych, które mają na celu uregulowanie świadczeń z zakresu medycyny estetycznej. Apel Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczył umożliwienia świadczeń tylko przez lekarzy i lekarzy dentystów, dając tym samym najwyższy poziom i bezpieczeństwo udzi... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i niestety wiele osób nieuprawnionych wpadło na pomysł, by zacząć zarabiać na nieświadomych klientach kusząc niższą ceną. Pojawiły się również osoby będące lekarzami, ale nie wiedzieć z jakich pobudek, stały się szkoleniowcami osób, które z medycyną nie mają nic wspólnego, rozdają certyfikaty, mające uprawniać do wykonywania z... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i istnieje strefa, którą nasz portal nazywa poligonem głupoty zarówno dla pacjentów, jak i osób, które nigdy nie powinny mieć strzykawki w ręku a tym bardziej bawić się czyimś zdrowiem. Przygotowaliśmy listę pytań, które pomogą wybrać osobę, która ma prawo wykonywania zabiegów, a pacjent będzie mieć pewność, że będzie zadowolon... wiecej »

Kwas hialuronowy już na dobre zagościł w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Jest najważniejszym składnikiem naszej skóry, wchodząc w skład tkanki łącznej. Kwas hialuronowy u młodych osób występuje w dostatecznej ilości i zapewnia jędrną i sprężystą skórę. Niestety z wiekiem zaczyna brakować, przez co powstają zmarszczki a skóra przy jego braku, zaczyna być mało elas... wiecej »

Noc sylwestrowa zbliża się wielkim krokami. Zastanawiasz się, co możesz jeszcze zaplanować z zabiegów, by wyglądać pięknie, ale obawiasz się niepożądanych efektów. Musisz zapomnieć o zabiegach chirurgii plastycznej, bo są zbyt inwazyjne i na wygojenie się blizn potrzeba więcej czasu niż na zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetologii lub kosmetyczne. Podpowiem, jakie brać pod ... wiecej »

Zdjęcia przed i po zabiegu to nieodzowny element w praktyce medycznej od chirurgii plastycznej, medycynę estetyczną a na stomatologii czy bariatrii kończąc. Fotorelacja jest bardzo ważnym etapem. Jest przejrzystą i niezakłamaną relacją z zabiegu, którego efekty można porównać ze stanem sprzed działań lekarza. Zdjęcia są wizytówką specjalisty, ale czy wizerunek pacjenta możne z... wiecej »

Jak grzyby po deszczu powstają na każdym kroku gabinety medycyny estetycznej. W natłoku informacji z tv, radio i kolorowych pisemek nie mamy tak naprawdę pojęcia czym się kierować przy wyborze dobrego lekarza i gabinetu medycyny estetycznej. Czy elegancki wystrój zapewni nam profesjonalne podejście i umiejętności specjalistów? Kto w gabinetach może wykonywać zabiegi i jakie?... wiecej »

HGH (Human Growth Hormone) jest hormonem wzrostu i robi zawrotną karierę w medycynie estetycznej. Czy aby na pewno wiemy wszystko na jego temat, by poddać się kuracji HGH? Każdy chce zatrzymać młody wygląd i mieć tyle sił witalnych co w młodości. Jakim kosztem ? Czy jest więcej korzyści, czy negatywnych skutków ubocznych przy stosowaniu HGH-hormonu wzrostu, kiedy już jesteśmy dojr... wiecej »