Lista kategorii

Artykuły

Co wpływa na wygląd blizny ? Blizny szerokie pooperacyjne. Jak im zapobiec ? Blizny. Powstawanie, następstwa i rodzaje blizn Blizny linijne tzw.

Bliznę posiada prawię każdy z nas, nie zawsze są one zauważalne. Blizny są problemem kiedy dochodzi do przykurczy, bóli, swędzenia oraz brzydkiego wyglądu. Rodzaje blizn takie jak przerostowe, keloidy ( bliznowce )czy przykurcze blizny zmuszają do szukania różnych sposobów ich leczenia. Niestety są bardzo trudne, ale możliwe do zniwelowania. Ważna jest również profilaktyka by ni... wiecej »

Blizny pooperacyjne spędzają sen z oczu nie jednej osobie. Po zabiegu pacjent nie myśli o ich przyszłym wyglądzie. Często wtedy ,kiedy jest już za późno na zadbanie o nie przychodzi myśl o ich szpecącym wyglądzie.  Blizny szerokie wystepują zazwyczaj po cięciu chirurgicznym. Charakterystyczną cechą jest ich poszerzenie co następuje około 3 tygodnia po zabiegu operacyj... wiecej »

Ludzie nabywają blizny codziennie. Większość z nich znajduje swoją przyczynę w urazach. Osoby cierpiace na różne choroby oraz po zabiegach chirurgicznych to następne grupy ludzi z bliznami.  Czym są blizny ? To podstawowe pytanie by zdać sobie sprawę co powodują u ludzi dotkniętych nieestetycznymi bliznami w ich wyglądzie fizycznym jak i psychice oraz w samym funkcjonowa... wiecej »

Blizny zawsze pozostawiają na naszym ciele ślad na lata. Nasza psychika również odczuwa ich istnienie, ale blizny linijne tzw. "idealne" są najmniej widoczne i powstają równolegle do naturalnego fałdu skóry. Dlatego zanikają najszybciej lub pozostawiają prawie niewidoczne miejsce po urazie lub cięciu operacyjnym. Ich wygląd szybko się zmienia dajac b... wiecej »