Lista kategorii

Artykuły

Powikłania po operacji piersi. Nieprawidłowa pozycja implantu spowodowana asymetrią wtórną lub pierwotną Usuwanie implantów silikonowych. Kiedy i dlaczego? Zwiotczenie lub pęknięcie implantu - powikłania po operacji piersi. Kontraktura kapsułowa to przykurcz torebkowy po operacji powiększania piersi implantami. Powikłanie Powikłania po operacji piersi. Double-bubble, pękniecie implantu, seroma, pofałdowanie implantu

Źle ułożony implant daje nieładny efekt wizualny co może być spowodowane przekręceniem implantu lub zła decyzja co do wyboru rozmiaru wkładki, jak i niewłaściwej ocenie naturalnych predyspozycji pacjentki. Dobór implantu wymaga dopasowania jego szerokości, projekcji oraz kształtu do budowy klatki piersiowej. Przesuniecie implantu, zbyt wysoko umieszczony, przekręcenie wkładki...i c... wiecej »

Pacjentka decydująca się na powiększanie piersi implantami musi zadać specjaliście pytanie dotyczące ich gwarancji oraz uzyskać informację o możliwości ich całkowitego usunięcia. Likwidacja implantów może łaczyć się również z wymianą na nowe. Całkowite usuniecie implantów, wiąże się z podciągnięciem naturalnych piersi, ponieważ ich stan po wyjęciu implantów nie jest d... wiecej »

Pęknięcie lub zwiotczenie implantu po zabiegu powiększania piersi nie zdarza się często. Pacjentka jednak powinna być poinformowana o możliwości wystąpienia takiego powikłania. Ciężko je rozpoznać i tylko po specjalistycznym badaniu, jakim jest badanie radiologiczne, które można dokładnie określić rozpoznanie. Jakie są przyczyny pęknięcia lub zwiotczenia implantu? Czy zagraża... wiecej »

Kontraktura kapsułkowa inaczej torebka łącznotkankowa tworząca się jako komplikacja po chirurgicznych interwencjach. W tym przypadku po korekcji piersi implantami. Kiedy implant piersi zostaje umieszczony w organizmie traktowany jest on przez nasze ciało jako ciało obce. Zaczyna narastać wokół implantu torebka tkanki bliznowatej.Obkurczenie torebki włóknistej może dotyczyć tylko jedn... wiecej »

Powikłania po operacjach piersi niestety mogą się zdarzyć. Chirurg plastyk robi wszystko ze swojej strony, by do nich nie doszło, dobierając odpowiedni rozmiar implantu, metody operowania, miejsca cięcia. Pacjentka przede wszystkim musi być szczera z lekarzem, a następnie stosować zalecenia pooperacyjne. Kontraktura kapsułkowa, double-bubble czy pęknięcie implantu to rzadkie, ale spot... wiecej »