Lista kategorii

Artykuły

Dysmorfofobia to zaburzenie psychiczne. Czy naprawdę potrzebujesz operacji plastycznych ? cz.I Cena operacji plastycznej. Co jest w niej zawarte? Świadoma zgoda na zabieg medyczny Operacje plastyczne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) Chęć zmiany czy to nasza fanaberia? Kto myśli o operacjach plastycznych i dlaczego?

Dysmorfofobia (body dysmorphic dis order, BSD) to bardzo poważne zaburzenie psychiczne objawiające się wyimaginowanym i obsesyjnym strachem o swój wygląd. Lekarze chirurdzy plastycy oraz medycyny estetycznej mają ciężkie zadanie, jakim jest wyłapanie takiego pacjenta i namówieniu go na specjalistyczne leczenie psychiatryczne. Poświęcimy kilka artykułów dysmorfofobi, omawiając szczeg... wiecej »

Cena zabiegu chirurgii plastycznej jest wysoka w porównaniu do cennika medycyny estetycznej, stomatologi... Co jest w niej zawarte, że jest tak wysoka i czy pacjent powinien czuć się naciągany? Otóż nie! W cenie zawarte są wszystkie usługi, którym podlega pacjent w czasie zabiegu oraz po operacji. Zanim będziesz szukał tańszej usługi, pomyśl, za co płacisz i co jest ci gwarantowane... wiecej »

Świadoma zgoda na zabieg jest najważniejszym elementem, który określa wyrażenie zgody pacjenta na zabieg. Może być pisemna jak i ustna. Pamiętaj by zgody na zabieg udzielić dopiero kiedy zostaniesz dokładnie poinformowany przez lekarza wykonującego operację. ... wiecej »

Refundacje z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) to temat zawsze gorący wśród pacjentów potrzebujących sporego dofinansowania do zabiegów. Długa lista oczekujących już niejedną osobę zniechęciła by starać się o refundację. Czy na operacje plastyczne NFZ również przeznacza pulę pieniędzy? Jak uzyskiwać informacje na ten temat i od czego rozpocząć starania o refundację z NFZ? ... wiecej »

Czy operacja plastyczna lub drobna zmiana z zakresu medycyny estetycznej to coś złego? Często przez otoczenie może być odebrana jak fanaberia, brak innego zajęcia jak tylko sobą. Niestety nawet najbliżsi czasem nie odbierają decyzji pacjenta dobrze. Dlatego dobry specjalista może nam rozwiać nasze wątpliwości, czasem odradzić a czasem polecić inny zabieg niż się spodziewaliśmy.... wiecej »