Lista kategorii

Artykuły

10 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć przed operacją plastyczną Chirurgia plastyczna nie odchudza a koryguje, czyli o liposukcji, specjalistach i pacjentach Pytania chirurga plastycznego do pacjenta na konsultacji Lista chirurgów plastycznych na liście Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. Leki, których nie należy przyjmować przed i po operacji! Cz.I Chcesz poddać się operacji? Rzuć palenie! Pytania do chirurga plastycznego na konsultacji przed zabiegiem Jak się będziesz czuł(a) po operacji? Warto wiedzieć by przejść bez negatywnych skutków! Zdjęcia przed zabiegiem i po zabiegach w chirurgii plastycznej. Wymagaj od lekarza robienia zdjęć Jak bezpiecznie przejść operację plastyczną? Doświadczenie chirurga plastycznego. Cz. I Zaszczep się przed zabiegiem przed WZW B czyli wirusowym zapaleniem wątroby typu B! Postępowanie w dniu operacji

Operacje plastyczne jeszcze przed latem, urlopem. Tak myśli większość pacjentów odwiedzających gabinety specjalistów chirurgii plastycznej, u każdego z nich na konsultacji słyszą pytanie o to, dlaczego chcą poddać się zabiegowi i czy są tego pewne. Lekarze słyszą różne odpowiedzi, ale dla rozwiania wątpliwości, pacjent najczęściej odpowiada, by czuć się lepiej sam ze sobą.... wiecej »

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie zdarzają się śmiertelne przypadki zgonu po zabiegu liposukcji. Prawie w tym samym czasie na hiszpańskiej wyspie Majorka w Palmie zmarła 45-letnia pacjentka również po zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej. Prokuratura bada sprawę, ale już po autopsji wydano pierwszą opinię, która brzmi jednoznacznie: zator. ... wiecej »

Pytania do chirurga plastyka mają na celu rozwianie wątpliwości pacjenta, który po natłoku informacji z Internetu ma mętlik w głowie. Lista konkretnych pytań zależna jest od zabiegu, jaki wybiera, ale jak się przygotować na pytania lekarza do nas? Konsultacja dla pacjenta u specjalisty chirurgi plastycznej to również odpowiedzi na jego pytania, które nie powinny pacjenta zaskoczyć.... wiecej »

Lista lekarzy o specjalizacji chirurgii plastycznej jest do wglądu na stronie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jeśli nie znajdziesz swojego specjalisty to zastanów się, czy dobrze wybrałeś! Towarzystwo ma swoje cele, które każdy członek musi wdrażać w swoją działalność. Warto przyjrzeć się bliżej naszym specjalistom, zanim wytypujemy w... wiecej »

Przygotowanie do operacji polega również na niestosowaniu niektórych leków, które mogłyby zaburzyć w naszym organizmie proces krzepnięcia krwi. Niestety wiele środków farmakologicznych nie zawiera w ulotce ewentualnych informacji dla potencjalnych pacjentów podających się zabiegom. Negatywny skutek leków lekarze muszą wyeliminować na około dwa tygodnie przed planowaną operacją p... wiecej »

Palenie to ciężki nałóg. Nie zawsze dbanie o siebie idzie w parze z odrzuceniem papierosów. Dziwi osoba pielęgnująca swoje ciało, uprawiająca czasem sport i paląca. Ci, którzy pragną poddać się operacji zwłaszcza plastycznej, czyli planowanej z dużym wyprzedzeniem powinny, chociaż na jakiś czas rzucić palenie. ... wiecej »

Decyzja o zabiegu nie zapada nagle. Zazwyczaj pacjent musi się zastanowić nad wieloma nurtującymi go pytaniami. Konsultacja z chirurgiem plastycznym to moment gdzie większość pacjentów podejmuje definitywną decyzję, by poddać się operacji plastycznej. Przygotuj się do konsultacji i zadaj jak najwięcej pytań, ale takich, które rozwieją każdą wątpliwość. Konsultacja nie oznacza ... wiecej »

Przygotowania do operacji masz już za sobą, czekasz na lekarza anestezjologa, który bardzo dokładnie opisze procedurę wprowadzania w znieczulenie, które dobrane jest do rodzaju zabiegu. Pacjent zastanawia się, czy się wybudzi i jak będzie czuł się po operacji? Jakie będzie jego samopoczucie i czy będzie odczuwać ból...... wiecej »

Zdjęcia przed i po zabiegu to nieodzowny element w praktyce medycznej od chirurgii plastycznej, medycynę estetyczną a na stomatologii czy bariatrii kończąc. Fotorelacja jest bardzo ważnym etapem. Jest przejrzystą i niezakłamaną relacją z zabiegu, którego efekty można porównać ze stanem sprzed działań lekarza. Zdjęcia są wizytówką specjalisty, ale czy wizerunek pacjenta możne z... wiecej »

Operacje plastyczne to już nie tylko fanaberia ludzi z ogromnymi pieniędzmi i sławą. Dziś coraz więcej pacjentów to zwykli ludzi i niepochodzący z show-biznesu, ale mogący sobie pozwolić na tak nadal drogą przyjemność. Zabiegi chirurgii plastycznej od korekcji nosa po zabiegi na piersiach a kończąc na odsysaniu tłuszczu czy plastyce brzucha to tylko mały przekrój oferty chirurgó... wiecej »

WZW typu B czyli wirusowe zapalenie wątroby zagraża nam nawet przy najdrobniejszych zabiegach np. dentystycznych. Osoby myślące o zabiegu chirurgicznym powinny wcześniej przygotować się do operacji i pobrać szczepionkę w trzystopniowym systemie 1-3-6, najczęściej preferowany i dla pacjenta łatwy do zapamiętania. Po drugiej dawce można spokojnie iść na zabieg. ... wiecej »

Jak postępować w dniu zaplanowanego zabiegu operacyjnego? Co należy a czego nie wolno? Ważne by lekarz przekazał pacjentowi zalecenia co do dnia zabiegu i by upewnił się że ten zrozumiał. Postępowanie w dniu operacji ma wpływ na samopoczucie po wybudzeniu ze znieczulenia ogólnego. Pamiętaj by słuchać swojego specjalisty dokładnie stosować się do zaleceń przed zabiegowych.... wiecej »